Dünya 100 metre şampiyonu Yohan Blake Londra 2012 hazırlıklarına Camperdown Klasik Etkinliği’nde başladı.

 

11 Şubat Cumartesi günü gerçekleştiren etkinlikte, 400 metreye dünya 100 metre şampiyonu Yohan Blake damgasını vurdu. 46.49’luk derece ile bireysel en iyi derecesini koşan Jamaikalı sprinter Londra 2012 yolculuğuna hızlı başladı.

 

Yarışa rahat bir tempoyla başlayan 22 yaşında sprinter, 200 metre geçilirken Racers kulübünden takım arkadaşı olan Allodin Fothergill ile son bölümlerde zafer için mücadele içine girdi. Fothergill’in temposuna karşın 49.29’luk derecesiyle zafere ulaşan Blake, en iyi derecesini geliştirdi.

 

Yaptığı açıklamada ilk 200 metreyi daha agresif koşabileceğini söyleyen 100 metre dünya şampiyonu, bireysel en iyi derecesi olan 46.49’dan da memnun olduğunu belirtti.

 

Sezonun ilk 400 metresini koştuğunu söyleyen Blake, bir kez daha koşarsa daha iyi olacağını söyledi. Alodin Fothergill’in 400 metre uzmanı olduğunu hatırlatan Jamaikalı sprinter, Fothergill’in ondan hızlı çıkmasının normal olduğunu da sözlerine ekledi.

 

En iyi bireysel derecesini geliştiren Blake, bunun harika bir duygu olduğunu ve sezonun iyi başladığını açıklayarak sözlerini noktaladı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Bunları da beğenebilirsin