Wings For Life World Run Nedir?

Wings For Life World Run; Koşamayanlar İçin Koşmak
Omurilik zedelenmelerini tedavi etme misyonuyla yola çıkan bir hayır kurumu olan Wings for Life’ın CEO’su Anita Gerhardter’la tanışın. İki sene süren bir plan aşamasından sonra Wings for Life World Run hayata gözlerini açtı- hem de küçük bir sürprizle. Sensörlerle donatılmış Yakalama Aracı, koşucuları yakalamak için tasarlanmıştı ve bitiş çizgisinin ta kendisi oldu.

Dünyaya Yayılmak

4 Mayıs 2014’te hakemler, teknisyenler, iletişim ve medya uzmanlarından oluşan son derece heyecanlı bir takım Spielberg, Avusturya’da Küresel Yarış Kontrol odasında bir araya geldi. İki senelik hummalı bir çalışmadan sonra, başlangıç sinyalini bekledikleri saniyeler oldukça sessiz geçti. Yarış bir aksaklık olmadan tamamlanabilecek miydi?

Fakat yarışın başlamasıyla yüzler de gülmeye başladı. Dünyanın dört bir yanından gelen veriler, fotoğraflar ve hikâyeler, Küresel Yarış Kontrol Odası’na yağdı. Kişisel zaferlerin gerçekleştiği bir gün oldu: Fransa’da Hennebont’ta 5 kilometre noktasında yakalanan ilk adamdan, Avusturya’daki “dans eden pembeli kadına”, Avustralya’dan Güney Afrika’ya, Kanada’dan Polonya’ya koşan herkes sosyal medyada deneyimlerini paylaşıyordu.

Daha en başından beri Wings for Life World Run’ın amacı dünya çapında mümkün olduğu kadar çok insanın aynı anda koşmasını sağlamaktı. Bu yüzden 2015’te Selfie Run tanıtıldı. Bu koşu, Wings for Life World Run uygulamasını kullanan ve yarışın gerçekleştiği resmi lokasyonlara uzak insanlara koşu dünyasının bu en yeni etkinliğine katılma şansı veriyordu. Bu sayede Kuzey Kutbu’ndan, Kanada yaylalarına yüzlerce insan koşamayanlar için koştu. Bunların arasında 1 numarayla Monako’da yarışıp, tek başına 12.55 km kat eden Formula 1 yıldızı Daniel Ricciardo da vardı.

Resmi lokasyonlardaki koşucular,  Silverstone’da Formula 1 yarışçısı Mark Webber, Ljubljana’da Slovenya Başkanı Borut Pahor ve Dubai’de Birleşik Arap Emirlikleri Prensi Abdülaziz Turki Al Faisal gibi ünlü isimleri yanı başlarında gördükçe heyecanlandılar.

Wings For Life World Run geri dönüyor ve bu kez katılımcılarını İzmir’de ağırlamaya hazırlanıyor.

Omurilik felcinin tedavisi için fon sağlamak için 2014’ten bu yana düzenlenen yarışın Türkiye’deki resmi lokasyonu bir kez daha İzmir.

Wings for Life World Run yarışına çok az bir zaman kaldı. O yüzden sana yarışla ilgili bazı hatırlatma ve bilgilendirmeler yapmak istiyoruz. 5 dakikanı ayırıp aşağıda yazılanları okursan yarış alanına gelirken ve yarış esnasında hiçbir problem yaşamazsın!

Kimler katılabilir?
Herkes. Wings for Life World Run’ın kapısı profesyonel sporculara, yeni başlayanlara, tekerlek sandalye kullanıcılarına açık.

Arkadaşlarımla koşabilir miyim?
Kesinlikle! Koşuya bireysel olarak katılabileceğin gibi maksimum üç tane Takım Koşusu’nda da yer alabilirsin. Takım olarak koşmak da çok eğlenceli olacaktır, sence de öyle değil mi?

Etkinlik 5 Mayıs 2019 Pazar günü, saat 14.00’te İzmir’de yapılacaktır. Yarışa İzmir Kültürpark, Lozan Kapısı’ndan start verilecek

Wings for Life World Run 2019 İzmir koşusu sponsorlarından Jerf, bu seneki tüm katılımcılara tişört hediye edecektir

Bitiş Çizgisi Mesafem ve hız hesaplayıcısı

KENDİNE MEYDAN OKU

 

Wings for Life World Run 2019’e hazırlanmak için Bitiş Çizgim uygulamasına göz at. Uygulama, Yakalama aracının seni ne zaman ve nerede geçeceğini anlamana yardımcı olacak.

Ne kadar mesafe ve ne kadar süre boyunca koşmak istediğini gir, uygulama, hızını hesaplayacak, tahmini hızını girecek ve tahmini süre ve mesafeni çıkaracaktır

5 Mayıs 2019’da İzmir’de koşuya katılamıyorsan, Wings for Life World Run app ile koşuya dilediğin yerden katılabilirsin.

Wings for Life World Run’ın imza koşularına katılamayan ancak destek vermek isteyen herkes, sanal Yakalama Aracı ile dünyanın neresinde olursa olsun bu oluşumun bir parçası olabilir. Herkesle aynı anda koşuya başlayarak gerçek zamanlı olarak Yakalama Aracı tarafından kovalanır.

Yalı Spor OLARAK
WINGS FOR LIFE WORLD RUN’DA
Asics Koşu ayakkabısı alan herkese, Wings For Life World Run Katılım Bileti Hediye
DİYORUZ!

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin