Kaliteli outdoor ürünleri gördüğümüzde aklımıza ilk gelen markalardan biri kuşkusuz The North Face oluyor. Oldukça iddialı ürünler üreten North Face, birçok dünyaca kendini tanıtmış tırmanıcıların, dağcıların, extreme kayakçıların ve gezginlerin tercihi haline geldi. Hal böyle olunca insanlar tarafından neden hep sporcular tarafından giyildiği ve bu kadar ünlü olduğu düşünülüyor. Bu soruların aslında cevabına bakarsak, sporcuları çok fazla düşünen ürünler üretmesine bağlayabiliriz. Bu yazımızda kısaca The North Face’nin tarihinden bahsedip, bize göre sporcular için ve gündelik hayatta sizi sıcacık tutacak kaliteli ürünleri seçtik.

 

1966 yılında iki arkadaş uzun yürüyüş tutkunuydu. San Fransisco’nun kalbi North Beach’de dağcılık ürünlerinin perakende satıcı olarak North Face olarak tanındı. The North Face isminin anlamı ise Kuzey yarım kürede dağların kuzey yönü genellikle en soğuk, en buzlu ve tırmanması en zor dağları bulundurur. Bu nedenle iki arkadaş bu isme karar verdi. Kuruluşundan 2 yıl sonra, yüksek performanslı dağcılık malzemeleri ve ekipmanlarını tasarlamaya ve üretmeye başladı.

1996 yılına geldiğimizde ise yenilikçi bir şekilde üretilmiş yüksek performanslı spor giyim sektörüne Tekware markasıyla girdi ve günümüzde geniş bir performans, ekipman ve ayakkabı sektörlerde bulunuyor.

Kısaca The North Face tarihinden bahsettiğimize göre artık sizin için seçtiğimiz ürünlere geçelim.

 

1) The North Face Parka

the north face

Soğuk kış aylarında sizi sıcacık tutmak için üretildi. Su ve soğuk geçirmeyen yapısıyla zorlu hava şartlarında bile sizi koruyan yapısıyla farkı hissedeceksiniz. Hafif kaz tüyüyle dolu iç kısmı, soğuk kış günlerinde sıcak tutarken, hafif yapısıyla sıcaklık- ağırlık oranını ayarlayıp size bir ceket olarak maksimumunu sunar.  Dış yüzeyi DryVent teknolojisiyle üretilmiştir. Bu teknoloji sayesinde kumaşlar tamamen su geçirmez, rüzgar geçirmez ve nefes alabilmeleri için tasarlanmıştır.

2)The North Face Sweatshirt

Pamuklu yapısıyla teninizde yumuşak bir his bırakarak, sıcak bir gün geçirmenizi sağlar.  Her türlü gündelik maceranıza uygundur. Ellerinizi sıcak tutup, eşyalarınızı yanınıza almanızı sağlayan kanguru cepleriyle gündelik yaşantınıza da uygun olan bu sweatshirt ile soğuk günler artık daha rahat geçecek! Ayrıca üzerinde bulunan maceracı ruhunuzu temsil eden görsel yapısıyla kendinizi özel hissedeceksiniz.

3) The North Face Pantolon

Zorlu kış günlerinde ve outdoor maceralarınızda yanınıza rahatlıkla alabileceğiniz North Face pantolon, hızlı kuruyan ve su itici özelliği bulunan DWR kaplama yapısıyla üretilmiştir. Kuruluk ve hareket özgürlüğü sayesinde artık kış aylarındaki outdoor serüveninize hazırsınız.

4)The North Face Outdoor Ayakkabı

Outdoor maceralarınız için tasarlanmış bu model, PrimaLoft Silver yalıtım malzemesiyle üretilmiştir. Bu yalıtım malzemesiyle ıslak günlerde size sıcaklık sağlarken suyu barındırmayıp yüzeyden iter. Ayrıca Winter Grip özelliği sayesinde karlı ve kaygan zeminlerde maksimum tutuş sağlayarak güvenliğinizi sağlar. Bunca güvenliğinizi sağlayan özellikleri dışında OrthoLite teknolojisiyle üst düzey konfor sağlarken, antibakteriyel oluşu, nefes alabilir yapısı ve dayanıklılığı sayesinde vazgeçilmeziniz olacak.

The North Face, outdoor serüvenleriniz için üretildi. Soğuk, zor hava koşullarında montundan, ayakkabısına kadar bu kötü hava koşullarından minimum derecede etkilenmeniz amacıyla üretiliyor. Maceraperest insanlar için her şeyi en ince detayına kadar düşünüp, olumsuz koşullardan korunmanız için The North Face ürünleri sizleri bekliyor. Buraya tıklayıp sitemize gidebilir ve tüm North Face ürünlerimizi görebilirsiniz.

Bana bu ürünler yeter diyorsanız resimlerin üzerine tıklayıp, ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin