24-25 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşecek olan The North Face Kapadokya Ultra Trail koşusuna saatler kala heyecan dorukta.

yalı spor_the north face kapadokya ultra trail

İlk kez 2014 yılında yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen The North Face Ultra Trail koşularının ikincisi medeniyetlerin sentezlendiği Nevşehir Ürgüp’ten 24 Ekim sabahında start alacak.

3 farklı kategoride 30K, 60K ve 110 K olmak üzere gerçekleşecek olan ultra trail koşular, katılımcılara eşsiz bir koşu deneyimi sunacak.  Kapadokya’nın bakir topraklarından geçen koşu parkuru, dünyanın birçok yerinden gelen koşuculara bölgenin tarifsiz güzelliğini, zenginliğini gösterecek.

yalı spor_the north face kapadokya ultra trail koşusu

Bu yıl geçen seneye kıyasla 6 kat artış gösteren katılımcı sayısı, Kapadokya Ultra Trail koşularının dünyaya açıldığının ve ününün hızla yayıldığının kanıtıdır. Amatör ve profesyonel yüzlerce koşucunun katılımı, fuar alanı etkinlikleri ve ödül töreni gibi faaliyetleriyle uluslararası bir koşu festivaline dönüşüyor.

yalı spor_kapadokya ultra trail koşuları

Parkurlar oldukça zorlu olacak. Koşucular Kapadokya Trail 30K koşusu için 36 km koşacak ve toplamda 935 metre tırmanmış olacaklar. Kapadokya Trail 60K koşusunda ise 62 km koşacak olan katılımcılar tastamam 1980 metre yükseğe tırmanacaklar. North Face Kapadokya Ultra Trail koşusuna geldiğimizde ise koşucuların dile kolay 110 km koşacağını görüyoruz. Ultra Trail koşucuları ise toplamda 3485 metre yükseğe kadar tırmanacaklar.

yalı spor_the north face ultra trail kapadokya 30k koşu parkuru

The North Face Kapadokya Ultra Trail heyecanına hazır mısınız? Koşuculara şimdiden başarılar diliyoruz. Peki ya koşmayacak ama bu heyecanlı bekleyişten de uzak kalmayacak olanlar Kapadokya’nın engebeli yollarında rahata ve konfora sahip olabilecekler mi?

The North Face markasının uzmanı olduğu outdoor ürünler, sizlere en zorlu doğa koşullarında maksimum konfor sunmak için tasarlanmaktadır. The North Face outdoor ceketler, ayakkabılar, botlar, pantolonlar siz Kapadokya Ultra Trail koşularını keyifle seyrederken çok daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

yalı spor_kapadokya ultra trail

The North Face markasını keşfetmek isteyenler için seçtiğimiz birkaç ürünü sizlerle paylaşmak istedik.

The North Face Hockanum Pant

Kadınlara mükemmel uyum sunan bu pantolon hızlı kuruyan yalıtılmış kumaşı ile değişen hava koşullarına hazırlı olmanızı sağlayacak.

yalı spor_the north face hockanum pant

The North Face Zenith Triclimate Jacket : Dağcılık, trekking gibi outdoor aktivitelerinde erkeklerin vazgeçilmezi olan bu ceket ile Kapadokya’nın ayazında koruma sizinle olacak.

yalı spor_the north face zeith triclimate jacket

The North Face Evolve II Triclimate Jacket : Outdoor sporlarında ya da günlük hayatında hava koşullarıyla olan zorlu mücadeleyi kazanmak isteyen kadınların tercihi olan bu ceket ile Kapadokya Ultra Trail koşularını izlemek çok daha keyifli olacak.

yalı spor_the north face evolve II triclimate jacket

The North Face Litewave Gtx : Gore-tex üst yüzeyi ile su geçirmez özellik sunan kadın outdoor ayakkabısı dağlık alanlarda yürüyüşlerinizi çok daha kolay hale getirecek. Yağmurlu havalarda bile.

yalı spor_the north face litewave gtx kadın outdoor ayakkabı

The North Face Hedgehog Hike Gtx : Outdoor sporlara eşsiz bir uyum sunan taban yapısı ve gore-tex üst yüzeyi ile bu erkek outdoor ayakkabılar en zorlu dağ yürüyüşlerinizde ayağınızda olacak.

yalı spor_the north face hedgehog hike gtx erkek outdoor ayakkabı

The North Face Kapadokya Ultra Trail koşularını seyrederken maksimum konfora ulaşmanızı sağlayacak outdoor ürünler Yalı Spor mağazalarında ve yalispor.com.tr online sitemizde sizleri bekliyor.

Yalispor.com.tr online mağazamızda bulacağınız erkek ve kadın kategorisinde çok daha fazla The North Face ürününe ulaşmak için tıklayın.

Bunları da beğenebilirsin