Kortların Tarzından Ödün Vermeyen Kadın Tenisçileri

Onlar; tenis kortlarında fırtınalar estiren, rakipleriyle olan mücadelelerinde zafere ulaşan ve tüm dünyaya adını duyuran kadınlar…

Raketleriyle korta çıktıkları zaman tenis tutkunlarının nefeslerini tutarak sadece maça odaklandığı ve tenis otoritelerinin dünyanın en iyi kadın tenisçileri olarak gösterdiği, birçok Grand Slam turnuvasında şampiyonluğa imza atmış Maria Sharapova, Martina Narvatilova, Monica Seles, Serena Williams ve Steffi Graf…

Tenis dendiğinde akla ilk gelen 5 kadın tenisçinin kortlardaki kendine özgü stillerini hepimiz az çok biliyoruz. Peki ya kortların dışında? 100 desibeli aşan çığlıklarıyla hafızalarımıza kazınan Maria Sharapova mı? Çiftlerde 31 Grand Slam şampiyonluğuna -ki bu tüm zamanların rekoru- sahip olan Martina Navratilova mı? 377 hafta boyunca 1 numarada kalan tenisçisi Steffi Graf mi?

Zafere giden yolda tarzından ödün vermeyen kortların en şık 5 kadınını sizler için Yalı Spor Blog’da buluşturduk. İşte o kadın tenisçiler;

Maria Sharapova

Güzelliği, yüksek desibelli çığlıkları, güçlü backhand ve forehand vuruşlarıyla tanıdığımız başarılı tenisçi Maria Sharapova!

yali-spor-maria-sharapova-tenis-kortlarinin-en-tarz-kadini

yali-spor-maria-sharapova

Martina Navratilova

Tenis otoriteleri tarafından tekler, çiftler ve karışık çiftlerde şimdiye kadar yaşamış en büyük tenisçi olarak kabul gören maskülen stile sahip Martina Navratilova!

yali-spor-martina-navratilova-bayan-tenisci

 yali-spor-martina-navratilova-bayan-tenisci-gunluk

Monica Seles

10 yaşında Avrupa küçükler şampiyonluğunun sahibi olan başarılı tenisçi Monica Seles!

yali-spor-monica-seles-tenis-stili

yali-spor-monica-seles-lifetstyle

Serena Williams

Dünyanın 1 numarası olarak gösterilen ve kısa sürede birçok başarı elde ederek zirveye tırmanan, sert hücum vuruşlarının kraliçesi Serena Williams!

yali-spor-serena-williams-tenis-maci-kort-stili

yali-spor-serena-williams-venus-williams-kortlarin-en-tarz-kadini

Steffi Graf

377 hafta boyunca kortlara zirveden bakan, en çok Grand Slam kazanan 2. tenisçi olan ve Batı Almanya adına olimpiyatlarda 2 altın madalya kazanan Stefanie Maria Graf! 

yali-spor-steffi-graf-bir-numarali-kadin-tenisci

yali-spor-staffi-graf-andre-agassi-tenisin-bir-numarali-isimleri

Güzellik, tarz ve başarının bir arada olabileceğini kanıtlayan dünyanın en iyi kadın tenisçileri… Elbette ki listemize alamadığımız birçok isim sırada bekliyor. Sizin favoriniz kim? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Eğlenceli yazılarımızla çok yakında yeniden sizlerle olacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

Tenis ile ilgili aradığınız her şey yalispor.com.tr‘de!

Bunları da beğenebilirsin