yalıspor blogTürk futbolunda bir ilk yaşandı. Seyircisiz maç oynama cezası, ‘yalnız kadınlar ve çocuklar izleyebilir’ kararıyla değiştirilince, 50 bine yakın kadın ve çocuk sarı-lacivertli takımlarına destek vermek için Şükrü Saracoğlu’na akın etti. Basında öne çıkan Fenerbahçe haberleri…

HÜRRİYET: Fenerbahçe ofsayta düştü
Türk futbolunun devrim niteliğindeki maçında 10 kişilik Manisa’yı yenemediler. 41 bin kadın ve çocuğun coşkulu desteği ile maça başlayan sarı-lacivertliler Dia ile öne geçti. İkinci yarıda 10 kişi kalan Manisaspor beraberliği buldu. Sonsaniyede Semih’in ağlara gönderdiği top ise yanlış ofsayt bayrağına kurban gitti.

“Mucizelerle dolu bir maç” Aykut Kocaman, “İlk yarıda gol yemememiz mucizeydi, ikinci yarıda da gol yememiz mucize” dedi.

“Haykırışım verilmeyen gole” Volkan, Semih’e ofsayt bayrağı kaldıran hakeme isyan etti. Fenerbahçe’nin başarılı file bekçisi Volkan, “Verilmeyen gölümüzün hiçbir şekilde cevabını alamıyorum. Her gün bazı şeylerle uğraşmaktan anamız ağlıyor. Hiç olmazsa hakkımız verilsin” dedi.

“Saracoğlu kabusu” Bir türlü düzelmeyen bozuk zemin, sakatlıkları da beraberinde getiriyor. Orduspor maçının ardından Aykut Kocaman’ın dikkat çektiği çim sorunu yine ortaya çıktı. Karşılaşmanın ilk yarısında Fenerbahçeli Selçuk ve Manisasporlu Klukowski bu yüzden sakatlandı. Uğur Boral bu yüzden 1.5 ay sahalardan uzak kalmıştı.

“Tribünler çiçek açtı” 41 bin 663 taraftarın izlediği maçta her iki takım futbolcuları tribünlere giderek kendilerine verilen çiçekleri tribüne gönderdiler.

yalıspor blog

SABAH: Artık herkesin oyunu
TFF’nin radikal kararı ile sona eren ‘seyircisiz maç’ ilk olarak Fenerbahçe-Manisaspor karşılaşmasında uygulanırken, sarı-lacivertli kadın taraftarlar performansları ile erkeklere parmak ısırttılar.

“Aşk tutulması” Fenerbahçe’yi desteklemeye koşan 10 binlerce kadın ve çocuk Dia’nın golüyle havalara uçtu. Ama Ömer’in ağlara giden topu “Aşk Tutulması” filmini Kadıköy’de vizyona soktu.

“Kadının fendi” Kadın taraftarlar gün boyu stat çevresinde izdiham yarattı. Biletli 41 bin 663 seyirci stadı doldururken cezasız oynayan Galatasaray’ı geçtiler.

“Manisaspor’u Fenerbahçe sandılar!” Fenerbahçeli taraftarlar, ilk olarak sahaya çıkan Manisa’yı kendi takımları sanarak 30 saniye boyunca alkışladılar.

HABERTÜRK SPOR: Çığlık çığlığa
Fenerbahçe’nin Manisa ile berabere kaldığı maçın uzatmalarında Semih’in golü ‘ofsayt’ gerekçesiyle verilmedi herkesisyan etti. Türk futbolunda seyircisiz maçı tarihe gömen ilk uygulamada Kadıköy’de 46 bin kadın ve çocuk vardı. Sarı-lacivertliler, ortamı yadırgadı tutuk bir oyun çıkardı. Dia takım üzerindeki negatif havayı golüyle pozitife çevirdi. 48’de 10 kişi kalan Manisa puan kopardı. Kadıköy’de bin 8 dakika sonra gol yiyen Kanarya’nın dokuz maçlık galibiyet serisi sona erdi.

“Mis gibi parfüm koktu” Habertürk yazarı Rahşan Gülşan’ın ‘Kadınlar Matinesi’ izlenimleri: Mini etek giyeni de başı kapalı olanı da gelmişti. Kadıköy’de her yer mis gibi parfüm kokuyordu. Tezahürat konusunda ciddi sıkıntılar yaşadık. Bununbirinci nedeni kadın amigo olmayışıydı.

“En güzel ceza!” Aykut Kocaman taraftarlara övgüler yağdırırken, “Hayatımızda bir daha ceza olmasını dilemiyorum. Ancak bu kadar güzel bir ceza olabilirdi. Meslek hayatımın en güzel günlerinden biriydi” diye konuştu.

FANATİK: İsyan
Son saniyede attığı gol sayılmayan Semih, “Böyle yan hakem görmedim, bana ‘bir metre öndesin” diyor. Emeğimize yazık” derken, Volkan daha sert sözler etti: “Anamız ağlayarak mücadele ediyoruz. Bir de bunlarla uğraşıyoruz.”

AKŞAM: Kadınlar ofsayttan anlarmış
Hakemin nizami golü iptal etmesi tribünleri çıldırttı. Tarihi gecede Fenerbahçe son dakikada Semih’le galibiyet golünü buldu. 50 bin kadın tribünde sevinç çığlıkları attı. Ancak yan hakem Serkan Akarca bayrağını çekip zafer çığlıkları atan tribünlerin sevincini isyana çevirdi.

VATAN: Fenerbahçe’ye hatalı ofsayt
Kadınlar ve çocuklarla dolan 50 bin kişi, ofsaytın anlamını yanlış öğrendi! 90+3’te Semih’in attığı gol yanlış bayrağa takılırken Fenerbahçe, Manisa önünde bir puana razı oldu. 41’de Dia’yla tribünleri coşturan Kanarya, rakibinin 48’de 10 kişi kalmasına rağmen maçı koparamadı. 65’te Bilica’nın kendi kalesini avlamasıyla 1-1’e gelen maçın son anı verilmeyen gol, gecenin tek kötü yanıydı.

Bunları da beğenebilirsin