Özellikle yaz aylarında ilk fırsatta su kenarına kaçarız. Suyun miktarı pek önemli olmayıp, yaşadığımız yere ve tercihlerimize göre sözü edilen su kenarı; bir dere, bir göl olabileceği gibi deniz veya okyanus kenarı da olabilir.

 

Gidilen yere göre günün aktivitesi değişir…Değişir ama her yerde konuşulması muhtemel konular benzerdir;

“Su acıktırıyor abi”

“Kulağıma su kaçtı”

“Aslında ıslanmayı pek sevmem ben”

“Suya baktıkça senin de başın dönüyor mu?”

“Sence bu nehir nereden doğuyordur ve/veya denize dökülüyordur?”

 “Siz gidin,eğlenin ben arabada oturucam” 

 

Ve elbette en sona bıraktığımız;

“Ayağıma taş battı, ayağımı balık ısırdı?!, ayağımı kaya! gibi bişeye vurdum, ayağım kaydı ondan düştüm, ben o denize hayatta girmem zemini taş dolu…”  gibi çıplak ayakla dolaşma sonucunda başa gelen acı tecrübelerin paylaşıldığı konuşmalar… 

 

Bu gibi ortamlarda ayakları korumak için;  “1 günden nolacak yaa” denerek giyilen ayakkabıların o gün sonunda kullanılamaz hale geldiği,

terliklerin girilen suda ayaktan kurtulup kaçıverdiği, sandaletlerin sadece tabanı koruyup, yanlardan batan taşlara karşı savunmasız kaldığı görülmüş,

olanlar çaresizce kabul edilmiştir..

 

Su ve toprak tutmayan bu sayede ayağı korumaya yardımcı oaln ayakkabıları kullanmak bu sorunların çözümü gibi görünüyor.. 

Adidas’ın watergrip özelliğine sahip ayakkabısı; Adidas Jawpaw..

Suda, nerdeyse normal yüzeydeymiş gibi hareket etmenize yardımcı olan bu ayakkabı; suyu ve toprağı tabanda tutmuyor,akıtıyor. Böylece daha rahat hareket etmenize yardımcı oluyor. 

İster; maceracı ruhlar için dere ve nehirlerde çılgınca akan suya karşı direnme:)  savaşı olan rafting yapın, ister sakin bir zaman dilimi geçirmek için deniz kenarında dinlenin. 


 

İster dinginlik bana ters diyenlerin buluşma adresleri su parkları ve havuzlarda bütün gün koşuşturarak, atlayıp, zıplayın..

 

Ve ister dalgalarla dans edin.. 

 

Tüm bunlar için sizin ve çocuğunuzun ayağında Adidas Jawpaw isterseniz, aşağıdaki resimlere tıklayın;

 

 

 

www.yalispor.com.tr

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin