19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü Kökleri geçmişte olan bir gelecek! Hazır mısın 12 Numara? Takvim yaprakları her sene 19 Temmuz tarihini gösterdiğinde Fenerbahçe adına özel bir gün olan Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlanmaktadır. 16 yıldır süregelen Dünya Fenerbahçeliler Günü, tarihini Fenerbahçe’nin kuruluş yılı olan 1907’den almaktadır. Yönetimden sporcusuna, İhsan Teyze’den en minik kanaryaya, Alex’den Rambo Okan’a kadar … Okumaya Devam Et

  2018 Wimbledon Tenis Turnuvası Tenisin en eski ve prestijli turnuvası olan, Wimbledon Tenis Turnuvası  bu yıl da dünyanın en büyük tenisçilerini ağırlamaya devam ediyor.Her yıl olduğu gibi İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneybatısında bulunan Wimbledon bölgesinde 2 Temmuz pazartesi günü başlayan Wimbledon Tenis Turnuvası, şu sıralar tüm hızıyla oynamaya devam ediyor! Tarihte Wimbledon Tenis Turnuvası Severek … Okumaya Devam Et

Kortların Tarzından Ödün Vermeyen Kadın Tenisçileri Onlar; tenis kortlarında fırtınalar estiren, rakipleriyle olan mücadelelerinde zafere ulaşan ve tüm dünyaya adını duyuran kadınlar… Raketleriyle korta çıktıkları zaman tenis tutkunlarının nefeslerini tutarak sadece maça odaklandığı ve tenis otoritelerinin dünyanın en iyi kadın tenisçileri olarak gösterdiği, birçok Grand Slam turnuvasında şampiyonluğa imza atmış Maria Sharapova, Martina Narvatilova, Monica … Okumaya Devam Et

Tüm Zamanların En iyi Tenisçisi Roger Federer Tenis oyuncuları ve diğer tenis otoriteleri tarafından gelmiş geçmiş en iyi tenis oyuncusu olarak gösterilen Roger Federer, arka arkaya 237 hafta ve toplamda 302 hafta birinci sırada kalarak bir rekora imza atmıştır. Başarıların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz aylarda ezeli rakibi Rafael Nadal’ı mağlup ederek 2017 Avustralya Açık şampiyonu … Okumaya Devam Et

Wilson Raketler Tenis sezonu açıldı. Raketleriniz hazır mı? Köklerini Ortaçağ Fransa’sına kadar dayandıran bir oyun olan tenisin bugünkü haline en yakın şekilde oynanmaya başlaması 1800’lü yıllarda başlamıştır. İki kişi ya da ikişer kişilik iki takım arasında oynanan olimpik oyun Tenis, dünyanın her yerinden ve her yaştan oyuncuları ile geniş bir kesime hitap etmektedir. Beton, toprak, çim … Okumaya Devam Et

Ünlü tenisçi Novak Djokoviç, turnuvalarda yaptığı Gangnam dansları ile dikkat çekiyor:)

En son Avustralya’da düzenlenen Hopman Cup’da çiftli mücadelede Novak Djokovic takım arkadaşı Ana Ivanovic ile Gangnam Style dansı yaptı! Djokoviç’in diğer gösterilerinden bazılarını da aşağıda izleyebilirsiniz:

 

video

Djokoviç’in daha önce yaptığı Gangnam gösterileri:

 

 
 

video

 

.
 
Tenisin en iyilerinden Djokoviç ve Sharapova golf oynadılar. Tenis raketi ile golf topuna vuran iki tenisçi suyun diğer tarafındaki parkura topu ulaştırmaya çalıştılar. 

Dizindeki sakatlık nedeniyle bir süredir gözlerden uzak olan Nadal, ay sonunda katılacağı Abu Dabi turnuvasıyla kortlara geri döneceğini açıkladı. 11 ”grand slam” şampiyonluğu bulunan İspanyol raket, 

geri dönüş isteğini; ”Abu Dabi’de yeniden kortlara dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Kupalara bu yıl yeniden dokunmak istiyorum” ifadeleriyle dile getirdi.26 yaşındaki tenisçi, antrenmanlara, 20 Kasım’da memleketi Mallorca’da amcası ve antrenörü Tony Nadal’ın gözetiminde başlamıştı.

Sırp Novak Djokovic ve Büyük Britanyalı Andy Murray’in de katılacağı Abu Dabi turnuvası, 27 Aralık’ta başlayacak.


 
 
 

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Marmara Üniversitesi ve Ağrı Tenis Kulübü işbirliğince hazırlanan “Ağrı’dan Avrupa’ya Tenis Kardeşliği” adlı proje kapsamında Ağrı’da tenis yapan 6 öğrenci, İspanya’nın Barcelona kentine giderek tenis eğitimi alacak.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Marmara Üniversitesi ve Ağrı Tenis Kulübü işbirliğince hazırlanan “Ağrı’dan Avrupa’ya Tenis Kardeşliği” adlı proje kapsamında Ağrı’da tenis yapan 6 öğrenci, İspanya’nın Barcelona kentine giderek tenis eğitimi alacak.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, yaptığı açıklamada, proje kapsamında 3 Aralık 2012 tarihinde Ağrı’dan 1 antrenör ve tenis sporcusu 6 öğrencinin Barcelona’ya gideceklerini söyledi. Sporcularının 4 gün burada tenis eğitimi göreceklerini belirten Erim, şöyle devam etti: “Bu proje kapsamında 6 öğrencimizi dünya tenisinde ilk sıralarda yer alan İspanya gibi bir ülkeye göndererek, oradaki tenis başarısından istifade etmeye çalışacağız. Biz Barcelona’ya gidecek öğrencileri seçerken daha çok ailesinin ekonomik gelir düzeyi düşük olan öğrencilere öncelik verdik.

Bu öğrenciler, Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören ve 15-22 yaş grubundan oluşan sporculardır. Bunlardan ikisi üniversite, diğerleri ise ortaokul ve lise öğrencileridir. Bu 4 günlük gezinin beraberinde çok büyük yenilikler getireceğine inanıyorum.”

 

Projenin tenis sporunun Ağrı’da yaygınlaşması için önemli olduğunu anlatan Erim, şunları kaydetti: “Sporcularımız …

Londra’da yapılan ATP Sezon Sonu Tenis Turnuvası’nda, son şampiyon Roger Federer, turnuvanın finalinde Novak Djokoviç ile karşılaştı. Dün (12 Kasım 2012) tarihinde, O2 Arena kortlarında yapılan karşılaşma oldukça zorlu geçti.

Son iki yılın şampiyonu olan Federer maça çok iyi başladı. İlk üç oyunu alarak Djkoviç karşısında büyük avantaj sağlayan Federer, sonraki üç oyunu kaybetti.Yaklaşık 1 saat süren ilk sette 6-6 beraberliğin ardından tie-break’e geçildi. Zorlu geçen tie-break sonunda set 7-6 Djkoviç’in oldu. Maçta tenis sporunun centilmenliğini gösteren ikiliden Djkoviç, rakibi olan Federer’in aldığı zor sayıları raketiyle alkışlıyarak tebrik etti. 

 


İkinci sette ilk oyunda Djkoviç’in servisini kıran ve kendi servislerinde iyi bir başarı sağlayan Federer durumu 2-0 yaptı. Sonraki oyunlarda Djkoviç’in kuvvetli oyunu sayesinde set; 7-5, maçı; 2-0 Novak Djkoviç kazandı.

 

 


Şampiyonluğunu, hasta olan babasına ithaf eden Djkoviç, ATP Sezon Sonu Tenis Turnuvası 2012′ de 1,7 milyon dolar para ödülünün de sahibi oldu.