Bugün pazartesi, yine bir “kesin spora başlıyorum” günü…Tıpkı daha önce yüzlerce kez olduğu gibi…

Spor yapmanın gerekliliğini hepimiz biliyoruz artık. Ancak günlük koşuşturma arasında spora vakit ayırmak, pek çoğumuz için neredeyse imkansız.

Peki bir ayakkabınız olsa ve işe/markete/pazara gelip giderken,yürürken sizin spor yapmanızı sağlasa nasıl olurdu?

İşte spor salonuna gitmenize gerek olmadan,spor yaptıran ayakkabı Skechers Shape-ups!


Skechers Shape-ups Nasıl Çalışır?

Dünyaca ünlü Skechers markasının fitness kategorisi için özel olarak ürettiği Shape-ups, özel taban teknolojisine sahip. Bu teknolojinin adı; Kinetik Taban Teknolojisi’dir.

Kinetik Taban Teknolojisi

Topuktan ayak ucuna kadar uzanan kinetik destekli Resamax™ taban, adımdan adıma rahat bir geçiş saglar. Daha yumuşak olan alt taban ise sağladığı tamponlama ile, sadece vücudun farkettiği doğal bir dengesizlik yaratır. Bu dengesizlikle, vücut kendisini doğru pozisyona getirebilmek için daha fazla bacak ve kas hareketliliğine ihtiyaç duyar.

Kas aktivitesi artar ve sıradan bir ayakkabıya göre daha fazla enerji harcarsınız. Shape-ups bacak ve kalça bölgesini şekillendirmeye, kan dolaşımını hızlandırmaya, daha fazla kalori harcamaya ve duruşu geliştirmeye yardımcı olur.

Orta Taban

Sert ve yumusak iki parçadan oluşan eğimli tabanı, parmak ucundan topuğa sadece vücudun hissedeceği doğal bir dengesizlik yaratır. Bu doğal dengesizlik kasları çalıstırarak sırt ve beldeki baskıyı azaltmaya, duruşu dikleştirmeye ve daha fazla kalori harcanmasına yardımcı olur.

skechers bayan spor ayakkabı

Shape-ups, benzersiz yumuşak Resemaxtm kinetix katmanı ve dinamik eğilimli tabanı ile yumuşak kumda yürüme etkisi yaratıyor.

Bu hareket adımlarınızı dengelerken, bir yandan da bacak ve kalça kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı oluyor. Shape-ups’ı giymeye devam ettikçe, vücudunuz yeni bir yürüme şekline kavuşuyor.

Özetle Skechers Shape-ups;

Vücut duruşunun düzeltilmesi,

Diz ve beldeki baskının azalması,

Kan dolaşımının hızlandırılması,

Sırt kaslarının kuvvetlenmesi,

Karın kaslarının sıkılaşması,

Kalçanın şekillenmesi,

Bacak kaslarının sıkılaşması ve baldırların şekillenmesi, konularında yardımcı oluyor.


 

 

Bunları da beğenebilirsin