İkinci Olan Sporcular

Şimdiye kadar herkes, hep spor dünyasının birincilerini merak etmiştir. Biz bu kez bir fark yaratarak efsane sporcuların gölgesinde kalmış en başarılı, en iyi ikinci sporcuları araştırdık!

Kendi spor branşlarında en az birinci olan isimler kadar başarılı olan ama gel gelelim yanlış zaman ya da şansızlıktan mı bilinmez hep ikinci olarak kalmış sporcuların kimler olduğunu merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun!

İşte karşınızda spor dünyasının ikincileri;

Amerikan Buz Hokeyinin İkincisi Bobby Orr!

Birinciliği kimin hak ettiğini döneminin spor otoritelerinin de sıklıkla tartıştığı, 70’lerin buz hokeyi yıldızları Bobby Orr ve Wayne Gretzky! Defans oyuncusu olmasına rağmen hafızalara kazınan gollere imza atan Bobby Orr tüm çabalarına rağmen Gretzky’e yetişmek mümkün olmadı! Öyle ki; NFL tarihinin efsane ismi olan Gretzky’nin rekoru hala kırılabilmiş değil!

Yeşil Sahaların İkinci Yıldızı Zlatan İbrahimovic!

Gittiği takımlara en az 2 kupa kazandıran, topu ağlarla buluşturmak için şaşırtıcı ve inanılmaz şutlar yaratan ve mükemmel golleri ile futbol severleri sevinç çığlıklarına boğan Zlatan İbrahimovic’in işi oldukça zor! Tüm galibiyet ve başarılarına rağmen yeşil sahalarda ilerlerken önünde bir değil iki gölge olacak! Hangisinin daha iyi olduğuna karar veremediğimiz Messi ve Ronaldo’yu şöyle bir kenara koyalım gönüllerimizin birincisi futbol dünyasının ikincisi Zlatan!

400 Metre Engelli Koşuda Kıl Payı İkinci Herald Schmid!

Kendi dönemine kadar ve pistlerde olduğu dönem süresince Batı Almanya’nın yetiştirdiği en iyi atlet olarak listelerde yer alan Herald Schmid, Amerikalı atlet Edwin Moses’ı geçtiğinde tüm dünya çalkalandı. Fakat gel gelelim ayrı ayrı katıldıkları tüm yarışları kazanan Schmid ve Moses, birlikte yarıştıklarında Schmid yarışı hep ikinci olarak tamamladı. 400 metre engellide 16 yıl boyunca kırılamayan bir rekora imza aran Moses hala tüm zamanların en iyi ikinci derecesinin sahibi!

Beyzbol Efsanesinin Karşısında İkinci Efsane Babe Ruth!

Babe Ruth ve Lou Gehrig! Beyzbol tarihinin efsane olmuş iki ismi! İkinciliği Babe Ruth’a vermemizin tek sebebi, Lou’nun 82 sene önce kırdığı rekorların bazılarının hala kırılamamış olmasından başka bir şey değil!

Golf Sahalarının İkinci Adamı Bobby Jones!

Kariyerleri boyunca sürekli rekabet haline olan Bobby Jones ve Jack Nicklaus çekişmesinde birinciliği Nicklaus kazanıyor. Katıldığı 20 turnuvanın 13’ünü kazanan Bobby Jones’un ikincilik bayrağını kaldırmasının sebebi ise rakibi Jack Nicklaus’un katıldığı 20 turnuvanın 20’sini de kazanmış olması!

Muhammed Ali’nin Karşısında Joe Frazier!

Dünya’da tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali’nin karşısında herkes ikinci! Ama Joe Frazier’ı Muhammed Ali’ye kariyerinde yaşadığı ilk yenilgiyi yaşatan isim olduğu için en iyi ikinci boksör olarak seçtik! Ringde 3 kez karşı karşıya gelen Ali ve Frazier maçlarından biri Joe’nun galibiyeti ile sonuçlandı!

Dostunun Karşısında James Hunt!

Şampiyonluğu rakibi ve arkadaşı James Hunt’a kaptırmamak için pistte yaptığı kazada yüzü yanmasına rağmen yarışa devam eden Niki Lauda, Formula 1 yarışmalarının 1 numarası olurken mücadelenin hiç bitmediği ve adrenalinin dozunun hiç azalmadığı F1 pistlerinin ikinci ismi de James Hunt oluyor!

Jordan’ın Gölgesinde Karl Malone!

NBA liginde birçok rekor ve başarıya imza atan Karl Malone, şampiyonluk kazanamamış en iyi basketbolcular listesinin 1 numarasıyken tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusu olarak seçilen Michael Jordan’ın gölgesinde kalmaktan kurtulamadı. O kadar basketbolcu arasından ikinci olarak Karl Malone’u gösteriyor olmamızın nedeni ise şampiyonluk yüzüğü olmamasına rağmen kariyerinde sayısız rekora imza atması oldu!

Bolt Olmasaydı Birinci Tyson Gay Olacaktı!

Yine yanlış zamana denk gelmiş diyebileceğimiz bir ikincilikle karşı karşıyayız! Atletizmde birçok rekoru kıran ve eğer Usain Bolt olmasaydı tarihin en iyi 100 metre koşusu olarak ilan edebileceğimiz başarılara sahip olan Tyson Gay, kırılamaz denen rekorları kıran Usain Bolt’un karşısında hala ikinci!

En iyi ikinci sporcular listemize sizler de farklı isimler eklemek istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz!

Spor dünyasından derlediğimiz en yeni başlıklar ve farklı içerikler için bizi takip etmeye devam edin!

Bunları da beğenebilirsin