Bu sene Londra’nın Wembley Stadyumu’nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin topu adidas tarafından özel olarak tasarlandı. adidas Finale London, adidas’ın Şampiyonlar Ligi final maçları için özel olarak tasarladığı topların en yenisi.

Adidas Finale London, Londra’da oynanan Şampiyonlar Ligi’nin ruhunu yansıtan bir futbol topu. Finale London’nın en dikkat çekici özelliği Şampiyonlar Ligi ve İngiltere’nin sembolü olan aslan figürleri. adidas Finale London’nın üstünde aslan figürleri, Şampiyonlar Ligi toplarının geleneksel motifi olan yıldızlarla süslendi.adidas Finale London, adidas’ın toplarında kullandığı PSC-Texture™ teknolojisi ile üretildi.

Finale London’nın dış yüzeyinde kullanılan özel malzeme, adidas’ın geliştirdiği Power Balance teknolojisiyle birleşerek tüm hava koşullarında topun kontrolünü kolaylaştırıyor. 20 ayrı parçadan oluşturulan Finale London dikişle değil, ısı teknolojisiyle birleştiriliyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali resmi maç topu Finale London tüm adidas Shop’lar ve adidas yetkili satıcılarında 201 TL’lik satış fiyatıyla futbolseverlerin beğenisine sunuluyor.

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin