Manchester United’ın yıldızı Wayne Rooney, Nike’ın yeni kramponu T90 Laser IV için kamera karşısına geçti.

Filmde yetenekli futbolcunun topla teması grafikler ve ağır çekim tekniğiyle son derece etkileyici bir sahneyle veriliyor.

T90 Laser IV filminde Wayne Rooney, geçtiğimiz sezon aklında en çok yer eden o gol anını yeniden yaşıyor. Teknik mükemmeliyeti kusursuz zamanlamayla birleştiren o mükemmel vuruş, maçın seyrini değiştirmişti.

T90 Laser IV; maç esnasında karşısına çıkan küçük fırsatları değerlendiren ve topu ağlarla buluşturan modern forvet oyuncularına yönelik, tamamıyla yeniden tasarlanmış bir krampon. Gerek uzun mesafeden gerek kısa mesafeden yapılan vuruşlarda, gerek mükemmel atışların yapıldığı serbest vuruşlarda, gerek penaltı şutlarında, gol atmak için yaşayan ve o son vuruşu yapan tüm oyuncuların tek güvendiği, son derece isabetli bir krampon.

Sahada fırtına gibi esen forvetlerin teknik taleplerine ve hareketlerine uygun bir tasarım sunmaya odaklanan Nike’ın yeni T90 Laser IV kramponu, önceki versiyona kıyasla %20 daha hafif ve topa uyumu geliştirilmiş olan ve topa değme anında daha iyi bir his sunan uyumlu bir silüete sahip. Ayakkabının ön kısmında, yeni tasarlanan ayağa uyum sağlama özellikli bir koruyucu ve daha yumuşak bir dokunuş ve ayağa daha iyi temas sağlayan yüksek performanslı bir sentetik deri üst kısım bulunuyor.

Mükemmel vuruşlar için yeniden tasarlanan, ayağın iç kısmındaki şut ve çalım alanları, top ayakla temas ettiği anda esneyerek muntazam bir vuruş için ayağın doğal avantajlarından yararlanma imkanı sunuyor.

Kilit temas noktaları, ayağa doğal güç sağlayan ve isabetli şutlara imkan veren esnek şeritlerden oluşurken; çalım bölgelerindeki ebatları küçültülmüş ve boyu kısaltılmış kanatçıklar topa daha yakın temas sağlayarak ayağın büküldüğü vuruşlarda esneme sağlıyor. Son olarak kramponun dili ve üst kısmında kullanılan şeklini geri kazanma özellikli sünger, ayağın iç kısmına destek sağlayarak kusursuz vuruşlara imkan veriyor.

Forvetler dar alanlardan ve hızlı dönüşlerle yanıltma hareketlerinden yararlanarak defansları geride bıraktığından, yeni T90 Laser IV’e, krampon çivilerinin oyuncu için yarattığı baskıyı arttırmadan sahadaki hücum ve kaçış hızını maksimum düzeye çıkarmayı amaçlayan, yeniden tasarlanan çiviler eklendi.

Topuk kısmında, orta, yan kısımlarda ve başparmak bölgesindeki yer tutuş ile daha esnek gövde, hareket kabiliyetini arttırırken kaymayı azaltıyor. Forvetlerin başarısında temel konu esneklik ve hareket olduğundan, ayakkabının orta kısmında yer alan geliştirilmiş burkulma koruması, topuktaki gücün ayak parmağına aktarılmasını sağlayarak defansı geride bırakma ve her gol fırsatını gole çevirme imkanı veriyor.

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin