Blogger Röportajları serimize pisimel.com blogunun sahibi Melike ile başlıyoruz.

 

pisimel

 

1.Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhaba, 32 yaşındayım, İzmir’liyim ve İzmirde yaşıyorum. Evliyim, “Su” isminde 17 aylık bir kızım var. Üniversitede Turizm ve Otel işletmeciliği okuduktan sonra, yaklaşık 4 yıl kadar Türkiye’nin en büyük telekominikasyon şirketinde müşteri temsilcisi olarak çalıştım. Evlenip kısa bir süre şehir değiştirmek zorunda kalınca işimden ayrıldım, derken kızım oldu ve ben de ne zamandır isteğim moda bloggerlığı işine soyundum 😉
2. Blog yazmaya nasıl ne zaman başladınız ve blog sayfanızı ne sıklıkla güncelliyorsunuz?

Giyim zevkim, kıyafetlerim başkaları tarafından hep beğenilirdi. Her giydiğimi arkadaşlarım sorardı. Çantanı nerden aldın? Ya da “bu kolyen ne güzelmiş”… Hal böyle olunca daha fazla insanla paylaşmak istedim. Ve tam bir yıldır blog yazıyorum. Genelde haftada bir bloğuma yeni post yüklüyorum.
3.Hangi blogları takip ediyorsunuz?

Yurt dışı bloglardan Bartabac(stylelovely.com), Man Repeller( Leandra Medine), Olivia Palermo. Türkiyeden ise  “Moda Tutkusu” kesinlikle moda konusunda bir tık öndeler, Bir de “Of Ne Giysem” tarzını kendime yakın buluyorum.
4.Blog yazmaya başlayacak moda tutkunlarına tavsiyeleriniz nelerdir? Nereden başlamalılar? Nelere dikkat etmeliler?

Öncelikle içten ve samimi olmak şart! Yapay ve sahte olanı kimse sevmiyor, takip de edilmiyor. Belki klişe olucak ama moda diye alıp giymesinler mutlaka yorumlasınlar kendilerinden birşeyler katsınlar.
5.Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Tarzım genelde spor, rahatlıktan yanayım. Şık olmak istediğimde, yine spor şık oluyorum yani ben daha çok sporum 🙂 Yüksek ökçeler bana göre değil örneğin şık bir eteğin altına spor ayakkabı giyebiliyorum. Bu da benim yorumum ve bunu çok seviyorum.
6.Bu sezon spor giyimde ön plana çıkan özellikler nelerdir? Bunlardan hangilerini blogunuza taşımayı düşünüyorsunuz?

Benim bloğuma taşıdıklarım zaten genelde spor 🙂 Spor giyimde yalnızca bu sezon değil klasikleşmiş parçalar arasında taytlar ve spor ayakkabılar var. Kışın vazgeçilmez parçam tayt. Kombinlerimde çok sık kullanıyorum. Örneğin “Karl Lagerfeld”in Chanel için hazırladığı İlkbahar &Yaz 2014 kolleksiyonunda, spor giyime çok fazla yöneldi. Dikkat ettiyseniz eteklerin altında hep spor ayakkabılar var; ben bunu zaten kullanıyordum.
7.Spor ayakkabı veya spor giyimde lovemark’larınız var mı?

Günlük kullanımda Nike ve Converse vazgeçilmezim, spor yaparken Adidas tercihim…
8.Online alışveriş hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sıklıkla online alışveriş yapar mısınız?

Onlıne alışveriş yapmayı seviyorum. Takip ettiğim siteler var. Çanta ve aksesuar almayı özellikle çok seviyorum.
9.Yalispor.com.tr’den alışveriş yaptınız mı? Yapmadıysanız ilk neyi almak isterdiniz?

Hayır yapmadım ama hiç fena olmaz 🙂 Yalı Sporun mağazalarına bizzat giderek çok alışveriş yaparım. Hiç unutmuyorum ilk Converse’lerim Yalı Spordan hatta turuncuydu 🙂 Onlarca güzel ürün arasından karar vermek zor ama ben yine tayt almak isterdim 🙂
10.Peki almak isteyip alamadığınız ürünler var mı?

Şuan almak isteğim ürün Superga 🙂 Henüz almadım. Superga bir ayakkabım olsun istiyorum. Ben Converse’ciydim ama Leandra Medine’nin Supergayla yaptığı işbirliği çok hoşuma gitti benim de bir tane olsun istiyorum 🙂
11.Blog sayfanız dışında diğer hangi mecraları kullanıyorsunuz?

En sık instagram kullanıyorum. Hatta bazen bloğa yükleyemediğim kombinleri sadece instagram takipçilerimle paylaşıyorum.
12.Son olarak Yalı Spor takipçileri ile blog çekimlerinde karşılaştığınız eğlenceli bir anınızı paylaşabilir misiniz?

Blog için çekim yaparken yaşadığım en komik şey, insanların tuhaf tuhaf bakması sokak çekimlerinde bu sıkça oluyor durup izleyenler, bu kız kimdir acaba ünlü biri mi diye bakanlar çok oluyor 🙂

 

Okuduğunuz için teşekkürler. Pisimel ile birlikte yapacağımız sürprizler için beklemede kalın!

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin