LeBron James, 2012’deki başarılarına bir tane daha ekleyerek LEBRON X’i basketbol severlere sundu. James’in belirlediği özelliklere göre tasarlanan ayakkabı, dünyanın en patlayıcı hızına sahip oyuncularından birinin özel isteklerine cevap veren dinamik kavrama, koruma ve duyarlılık sunuyor.

Pırlantanın oluşumu ve güzelliğinden ilham alan tasarım James’in kariyeriyle paralellik taşıyor. Pırlantalar, dünyanın ultra sıcak çekirdeği ile yerkabuğu arasında oluşur. Buradaki yoğunluk zamanla karbonun yapısını değiştirir. Aşırı baskı ve ısı altında karbon pırlantaya dönüşür.

LeBron James de kariyeri boyunca üç şeyle karşılaştı hep – ısı, zaman ve baskı. Ayakkabıya ilham veren de bu üçü oldu. Temizlenmiş bir pırlanta göz alıcı olsa da, o güzelliğe sahip olması zaman alıyor. Önce ihtişamdan yoksun bir taş parçası olan pırlanta zamanla berraklık, kesimiyle de parlaklık kazanır.

LEBRON X koleksiyonunda kullanılan bütün renk serilerinin ayrı bir hikayesi var. Mavi pırlanta serisi, tıpkı LeBron James’in elektrik yüklü oyun stili gibi elektrikle etkileşimden dolayı mavi rengine dönen pırlantayı simgeliyor. Yeşim serisi, Çinlilerin yeşim taşının kesimi için pırlanta kullanma sanatından ilhamını alıyor. Ayakkabıların pırlanta etrafındaki hikayeleri sezon boyunca diğer renk serilerinde devam ediyor.


Teknik özellikleri arasında ayağın sabitlenmesini sağlayan tasarım, darbelere karşı üstün tamponlama ve hafiflik yer alıyor. Dünyanın ilk boydan boya Nike Zoom ünitesi, dinamik Flywire teknolojisi ve Hyperfuse yapısı ayakkabıya yepyeni bir boyut kazandırıyor.

 

LEBRON X Temel Teknik Özellikler:

ÜST
– Ayakkabının üst kısmındaki Hyperfuse yapısı düşük ağırlıklı sentetik malzeme ve file karışımından oluşuyor. Bu iki malzeme birleştirilerek hafif, nefes alabilen, ayağı destekleyen, dayanıklı ve adeta dikişsiz, yekpare bir parça oluşturuyor.

– Flywire teknolojisi hafif olduğu kadar dayanıklı. Bu teknoloji sayesinde ayakkabı ayağı tam kavrarken, özellikle ayağın orta kısmını mükemmel bir şekilde sabitliyor.

– File dil ve iç astar ayağın nefes almasını sağlıyor.

– Dilin üzerindeki pırlanta şekilli kabartmalar ekstra rahatlık sağlıyor.

– Asimetrik bilek bandı ayağı desteklemesi için iç tarafta daha yüksek, daha fazla esneklik ve rahatlık için arka tarafta daha kısa.

– Ayakkabının üst kısmında ilhamını pırlanta şeklinden alan detaylar LeBron James’in Nike ile işbirliğinin onuncu yıldönümünü kutluyor.

ORTA TABAN
– Boydan boya Nike Zoom ünitesi, ayak tabanı boyunca yumuşaklık ve duyarlılık sağlayarak düşük profilli, maksimum tamponlama sunuyor.

– Hafif bir malzeme olan Phylon’dan üretilen orta taban ultra hafif tamponlama ve rahatlık sağlıyor.

ALT TABAN
– Sağlam kauçuk dış tabanı farklı yüzeylerde dayanıklılık ve tutuş sunuyor.

– Yenilenen balıksırtı deseni çok yönlü tutuş sağlıyor. 

 

Bunları da beğenebilirsin