Pamukkale Üniversitesi öğrencileri “Engellilerde Spor” dersi kapsamında bedensel, zihinsel, görme ve işitme engelli 94 sporcuyla spor müsabakası yaptı.

 Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Spor Yöneticiliği, Rekreasyon ve Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Herkes için Spor Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Engele Takılma Şenliğe Katıl” etkinliği, eğlenceler ve müsabakalar ile unutulmaz bir güne sahne oldu.

“Engellilerde Spor” dersi kapsamında düzenlenen organizasyona Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Keskin, Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Levent Tuncay, engelli sporcular ve organizasyon komitesinde yer alan öğrenciler katıldı.

PAÜ Çadır Salon’da yapılan etkinlik PAÜ öğrencilerinin dans gösterileriyle başladı.

Günün ilk maçında bedensel engelli sporcular voleybol maçında karşı karşıya geldi. Yerde oturarak yapılan müsabaka çekişmeli geçti.

Engelliler tarafından oluşturulan mehteran takımı, maç arasında muhteşem bir dinleti sundu.

Zihinsel engelli sporcular ise basketbol ve futsal maçları yaptılar. Taraftarın büyük desteğini alan sporcular birbirinden şık hareketler sergilediler.

İşitme engelliler ise maç arasında halk oyunları ve modern dans gösterisi sundular.

Etkinlik görme engelliler tarafından yapılan goalball müsabakasıyla tamamlandı.

Her maçın ardından tüm sporculara madalya takdim edildi.

PAÜ’lü 70 öğrenci tarafından hazırlanan ve başarılı bir şekilde sonuçlanan etkinlik sonunda hocaları, öğrencilere tam not verdi.
Kaynak

 

Bunları da beğenebilirsin