Almanya’da 2011 yılının futbolcusu seçilen Mesut Özil, ödülünü Fransa ile oynanan hazırlık maçı öncesi aldı. Böyle bir ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Mesut, kendisi için asıl ödülünse Euro 2012 şampiyonluğu olacağını dile getirdi.

 DÜNYANIN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Fatih Terim’in, Werder Bremen’in altyapısından yetişen Mesut Özil’i Türk Milli Takımı’na kazandırmaya çalıştığı dönemde, genç oyuncunun bu kadar büyük bir yıldıza dönüşeceği pekçok kişi tarafından öngörülememişti. O dönemde Almanya Milli Takımı’nın formasını giymeyi tercih eden Mesut, 2010 Dünya Kupası’nda tüm dünyanın dikkatini çekti.

 MOURİNHO’NUN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Almanya yarı finale kadar ilerlerken, Mesut Özil de turnuva sonrası kendisini Real Madrid’de buldu. Real Madrid’deki ilk sezonunda taraftarın sevgilisi haline gelen genç oyuncu, ikinci sezonuna tutuk başlasa da, kısa sürede form tuttu ve yine teknik direktör Jose Mourinho’nun vazgeçemediği oyunculardan biri haline geldi.

 Bugüne dek 30 kez Almanya Milli Takımı’nın formasını giyen Mesut Özil, 2011 yılının en iyi Alman futbolcusu seçildi. Yıldız oyuncu ödülünü, futbola başladığı Bremen’de, Fransa ile oynanan milli maç öncesi aldı.

 Böyle bir ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Mesut, kendisi için asıl ödülünse Euro 2012 şampiyonluğu olacağını dile getirdi.

 


  


 


 


 

Kaynak

   

 

Bunları da beğenebilirsin