Maceraperest bir ruha mı sahipsiniz? Tatillerinizin artık tek düze, sıradan tatiller olmasından bıktınız mı? Bu sorulara cevabınız evet ise yazımız tam sizlik! Kimi insanlar sıradanlığı severken, kimi insanlar için bu sıradanlık çekilemez bir çile gibi geliyor. Bu çileyi yok etmek için çeşitli yöntemler deneyip, günlerinin veya tatillerinin daha eğlenceli geçmesini sağlıyorlar.

Doğa her zaman bizi kendisine çağırıyor. Güneşin ihtişamlı doğuş ve batışını görmek, yeni açmış çiçeklerin muhteşem kokuları arasında yürüyüş yapmak, vücudumuzdaki durduramadığımız adrenalin duygusunu durdurmak için heybetli dağlara tırmanmak… Doğanın bize sunduklarını saymakla bitiremeyiz.

İşinizi, planlarınızı, maddi durumunuzu her şeyi ayarlayın ve artık doğanın muhteşem aurası içine katılın. Haydi gelin sizin için seçtiğimiz doğa sporlarına bakalım. Ama bu sporlara girmeden önce yapacağımız spor çeşidine göre giyinmek oldukça önemli bir mevkide. Onun için bu sporlara başlamadan önce gündelik eşyalarınızla değil, outdoor olarak adlandırdığımız kıyafet ve ayakkabı modellerini seçip, kötü hava koşulları veya zemin koşullarını kendimiz için minimum seviyeye indirgememiz gerek.

1) Hiking

Hiking’in Türkçe karşılığı doğa yürüyüşü anlamına geliyor. Hiking’in amacı daha önceden belirlenmiş yollar üzerinde muazzam doğa ortamlarında bulunup, yürüyüş yapmaktır. Genellikle ormanlar, vadiler, tepeler gibi doğal çevrelerde yapılır. Zorluk derecesi düşüktür ve bu nedenle her yaştan kişinin yapabileceği, herhangi bir eğitim durumu gerektirmeyen bu spor bir nevi yaşam tarzı haline gelmektedir.

2) Trekking

Trekking’in de Türkçe anlamı aynı Hiking gibi doğa yürüyüşü olarak geçiyor. Türkçe karşılıkları aynı olsa dahi aralarında birçok fark bulunmakta. Trekking şatafatlı şehir yaşantısından uzaklaşıp, dağlık veya dağlık olması muhtemel olan zorlu ortamlarda genellikle birkaç gün boyunca, bilinmeyen yollarda yapılır. Hiking’ten ayrılan en büyük farklarından biri de Trekking yaparken kamp hayatı yaşıyor oluşunuz. Birkaç günlük yürüyüşünüzü gece yıldızların altında yatıp, kamp hayatıyla kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

3) Dağcılık

Adrenalin dolu ruhunuzu bir türlü rahatlamıyor musunuz? Dağcılık sporu tam size göre! Dağcılığı kudretli orman sınırının bitti yerden zirveye doğru yapılan yürüyüşler ve tırmanışlar olarak tanımlayabiliriz. Bir yere tırmanmak, insanoğlunun varlığından beri gelen bir hareket. Artık günümüzde bir spor dalı olarak adlandırılıyor.

Dağcılık, dışarıdan çok tehlikeli gözükse de, ekipmanlarınız tamamsa, bilinçli bir şekilde ilerliyorsanız çokta tehlikeli bir spor haline gelmiyor. Grup halinde ve tek başınıza bu adrenalin dolu sporu yapabilirsiniz.  Ama öncesinde de değindiğimiz gibi bu sporlar için ekipmanlarımız bizim hazinemiz konumuna geliyor.

İsterseniz bu sporlar için gerekli olabilecek ürünlerden bahsedelim.

1) The North Face W Resolve 2 Yağmurluk

Yürüyüş, kamp hayatı vaya dağa tırmanış. Yaptığımız sporlar için kendimizi güzelce korumalıyız ki bu sporları devamlı olarak yapabilelim. Outdoor ürünleri denince ilk aklımıza gelen markalardan olan The North Face sizin için tasarlandı! Rüzgar ve ıslaklık geçirmemesiyle yaptığınız doğa sporlarında size rahatlık sunacak. Ayrıca hızlı kuruyan yapısıyla farkı hissedeceksiniz!

2) The North Face M B-To-B Redx Outdoor Ayakkabı

outdoor

Doğa sporuyla uğraşırken emin adımlarla ilerlemeniz gerek. En ufak bir ayak kayması, dengesizlik özellikle dağcılık gibi doğa sporlarında ölümcül sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle sizin için bir outdoor ayakkabı modeli olarak The North Face B-To-b redx modelini seçtik. Suyu tutmayan yapısı, konforlu orta taban, maksimum tutuş sağlayan dış taban ile sadece sizi düşünüyor. Zorlu mücadeleleriniz de sizi yarı yolda bırakmaz.

3) Lumberjack 7W Guard Outdoor Ayakkabı

Hiking doğa sporu için oldukça ideal olan Lumberjack, nefes alabilir yapısı ve üst yüzeyinde bulunan kumaş yapısı yüksek dayanıklılık katsayısına sahiptir. Böylece zorlu hava koşullarına karşı üstün bir koruma sağlamış olur. Ayrıca su kaydırıcı dış katmanı sayesinde üst kısımda bulunan ıslaklığı kaldırarak size rahat bir yürüme deneyimi sunacak. Bütün bunları yaparken konforlu yürüyüş sırasında aldığınız keyfi daha da artıracak.

 

Macera ve aksiyon ruhlu insanların yapabileceği bazı doğa sporlarından bahsettik. Dilerseniz resimlerin üzerine tıklayıp sizin için belirlediğimiz outdoor ürünlerine gidebilirsiniz.

Başka outdoor modellerine bakmak istiyorsanız buradan sitemize gidip, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin