Uzun zamandır süren bekleyiş artık sona erdi. Herkesin sabırsızlıkla beklediği Nike Magista bu ay piyasaya sürülüyor. 

nike magista

Magista Nike’ın 2014 Dünya Kupası için çıkardığı ilk bilekli kramponu. Birçoğumuz, çocukluğumuzda ayağımızda çoraplarla evde top peşinde koşturmuşuzdur, Magista’da buradan yola çıkarak, saha içinde ev rahatlığını yaşatmak için üretildi.

Nike Magista’nın tanıtımını yapan ünlü futbolcu Inıesta, bu ayakkabıyı ilk ayağına geçirdiğinde görüşlerini şu şekilde dile getirmiştir:

 “Bu ayakkabıyı giyerken sanki ayağımda eldiven varmış gibi hissediyorum, ayaklarımı çok sıkı sarıyor. İçgüdüsel olarak yapmak istediğim hareketleri daha rahat ve daha güvenli olarak yapmamı sağlıyor.” 

magista iniesta

Bu ayakkabının Türkiye’deki  temsilcisi ise Arda Turan.  Arda Turan’ı her an bu kramponlarla sahalarda görebiliriz.

arda turan

 Peki Nike Magista’nın tasarımcısı Denis Dekovic bu ayakkabı için neler söyledi?

“Bu ayakkabı oyun kurucular için özel olarak tasarlandı. 4 yıl boyunca futbolcuların isteklerini dinledik. Magista’dan sonra oyuncular daha hızlı olup, yaratıcılıklarını daha fazla kullanabilecekler.  İnsan vücudu birbirine bağlı parçalardan oluşan bir bütün, Magista da bu bütünün bir parçası olacak.”

 Gelelim bu ayakkabıyı diğer ayakkabılardan farklı kılan özelliklere. Nike Magista’da  en dikkat çeken özellik ayakkabının bileği çorap gibi sarması. Bu tasarım basketboldan sonra futbolda bir ilk olarak gözüküyor. Ayakkabı’nın sayası iki kısımdan oluşmaktadır.  İlk kısım Nike Flyknit , ayağın üst kısmıyla daha iyi top kontrolü sağlar ve top ayağa tam oturur. Dış kısım ise Nike Skin, üzerinde bulunan delikleri sayesinde kendinizi daha rahat kontrol etmenizi, dokunuş hissi ve hafiflik sağlıyor. Ayakkabının ince yüzeyi aynı zamanda su geçirmemezlik özelliğine sahip, bu da zor şartlarda bile maça tam konsantre  olmanızı ve ayağınızın kuru kalmasını sağlıyor.

Inıesta ,Arda Turan  ve bir çok ünlü futbolcu paslarını artık Nike Magista ile atacaklar. Peki ya siz?

Nike Magista’yı çok yakında Yalı Spor‘da bulabilirsiniz.

magista

 

Bunları da beğenebilirsin