Nike’ın dünyada en popüler ayakkabılarından olan Air Max’in 2015 modellerini keşfettiniz mi?

Ayakkabıların dünyada bu kadar popüler olmalarının sebeplerinden biri de içerdikleri yüksek teknolojiler. İşte o ayakkabıların özellikleri:

MAX AIR

Bu teknoloji Nike air yastıklama sisteminin dış etkilere karşı en yüksek korumayı sağlayan türüdür.Orta tabana yerleştirilir ve gözle görülebilir.  Tam uzunluk, topuk, ayağın ön kısmı, dörtte üç uzunluk çift basınç simetrik ve asimetrik gibi çeşitli biçimler alır. Air sistemine göre daha fazla hava içerir. Geniş yüzeyi sayesinde basıncı dağıtarak şiddetli dikey darbeleri azaltır, daha iyi destek sağlar.
Kilosu fazla olan insanlar (bayanlarda 65 kilo üstü, erkeklerde ise 90 kilo üstü) ve koşu ya da basketbol gibi sert darbelerin olduğu sporlar için üretilen ayakkabılarda kullanılan bir teknolojidir. Air Max Nike’in en rahat ayakkabıları olup ileri teknoloji ile üretilmiştir. Daha çok salonda veya koşu bandında kullanmak için ideal bir ayakkabı olup taban sisteminin sivri bir cisimle patlama riski yüksek olduğundan dışarıda koşmaya uygun değildir.

 Nike_Air_Max_2015_womens2_native_1600

FLYWIRE

Flywire özelliği, ayağınız için ultra hafif bir destek ve rahatlık sağlamaya yardımcı olur. Ayakkabının sayasına konumlandırılmış ince naylon liflerin gücü sayesinde, ayağınız ayakkabının içerisindeyken, yaptığınız aktivite boyunca, kayganlığın azaltılmasına yardımcı olur. Ayakkabının yapısında yalnızca ihtiyaç duyulduğu kadar malzeme kullanıldığı için ayakkabının ağırlığının azalmasına ve hafif olmasına imkan sağlar.

 Nike_Air_Max_2015_womens1_original

CUSHLON

Phylon’a benzer bir orta taban köpüğüdür ancak daha yüksek bir lastik bileşenine sahiptir.Yüksek lastik içeriği daha yumuşak, aynı zamanda daha esnek hale getirir.

 Nike_Air_Max_2015_mens2_native_1600

Waffle Görünümlü Dış Taban

Waffle dış taban tüm yüzeylerde mükemmel çekiş gücü sunar. Dış tabanın kısımları, büyük, derin uzatılmış kareler oluşturacak şekilde kesilmiştir. Waffle dış taban daha çok koşu ayakkabılarında kullanılır. Büyük, derin, uzatılmış kareler yere tutunmanıza ve ilerlemenize yardımcı olur ve birinci düzey yastıklama sunarak ayak yere vurulduğunda çarpma kuvveti enerjisini azaltır.

Nike_Air_Max_2015_mens1_native_1600

Yenilenen sitemizde 2015 Nike Air Max modellerini incelemek ve satın almak için buraya tıklamanız yeterli. Tükenmeden acele edin.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin