Jennifer Lopez, Jay-Z, David-Victoria Beckham, Christina Aguilera, Justin Bieber, Rihanna, Madonna gibi dünyaca ünlü bir çok yıldızın vazgeçemediği Amerika’nın en büyük ve en hızlı büyüyen şapka markası olan New Era’nın ünü gün geçtikçe dünyaya yayılmaktadır.

Resim11920’de kurulan şiğrket 14 çalışanla işe başlamıştır. 1930’lı yıllarda küçük lokal baseball takımları için şapka üreten marka, ilerleyen yıllarda Amerikan baseball liginin tek resmi şapkası haline gelmiştir. 1986’da sporcuların sahada taktığı New Era’lar, mağazalarda yerini almaya başlayınca marka yepyeni bir boyut kazanmıştır. 1996’larda ”New York Yankees (NY)” şapkalarıyla fenomen haline gelen New Eralar, dünyanın en popüler şapka markası haline gelmiştir.

Resim3

New Era’nın, bir zamanlar şapkaları sadece takımların kendi rengünde üretirken, 1996 yılında ünlü yapımcı Spike Lee’nin ısrarla kırmızı renk ”New York Yankees (NY) ” şapka sipariş etmesiyle başlayan serüveni, şimdilerde başta dünyaca ünlü bir çok yıldızın favori markası olarak yoluna devam etmektedir.

Resim2

Rihanna, David Beckham, Jennifer Lopez, Jay-Z, Justin Bieber gibi bir çok yıldız adeta birer New Era hayranıdır.

new era model2

Bunları biliyor muydunuz? Amerika’da New Era hayranları mutlaka şapkanın üzerindeki stickerla dolaşıyorlar, bu onlar için çok önemli, eğer sticker düşüp kaybolursa yeni sticker alıp mutlaka onunla dolaşıyorlar.

-New Era’nın model isimleri üretim bantlarının numaralarıdır.

061113_Matt_Kemp_22x282

New Era şapkalara artık Yalı Spor’dan da ulaşabilirsiniz. Detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin