Blogger röportajları serimize, Neslişah Çetin ile devam ediyoruz.

neslisah cetin

1.Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

İzmir’de doğup Bodrum’da büyümüş bir Ege aşığıyım diyebilirim aslında bir cümlede anlatmak gerekirse. Daha sonra üniversite eğitimimi İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi bölümünde tamamladım. Daha sonra Master eğitimim için bir süre İsviçre’de yaşadım. Şimdi ise İzmir’de yaşıyorum.

2.Blog yazmaya nasıl ne zaman başladınız ve blog sayfanızı ne sıklıkla güncelliyorsunuz?

Üniversitenin son senesinde mezun olma stresinden beni birazcık uzaklaştıracak bir şeyler arıyordum. Çok sık seyahat eden biri olduğum için gezdiğim yerler hakkında yazılar yazarak kendime başka bir dünya yarattım. Tamamen hiç bir kaygım olmadan uğraştığım başka bir alandı benim için. Daha sonra gelen tepkiler daha çok benimle ve ne giydiğimle ilgili olunca, yavaş yavaş kendi stilimi paylaştığım bir platforma dönüştü. Kış aylarında çok sık güncellediğim blogumu yaz aylarında maalesef çok sık kullanamıyorum ama ortalama olarak hafta da bir iki yazı girmeye çalışıyorum.

3.Hangi blogları takip ediyorsunuz?

Çok fazla blog takip etmiyorum çünkü ister istemez etkilendiğiniz ve denediğiniz bir şeyler oluyor. Yabancı bloggerlardan, TheFashionFraction, Negin Mirsalehi ve Tuulavintage ilk aklıma gelenlerden.

4.Blog yazmaya başlayacak moda tutkunlarına tavsiyeleriniz nelerdir? Nereden başlamalılar? Nelere dikkat etmeliler?

Modayla ilgili olmanın bir anda olabilecek(başlayabilecek) bir şey olduğunu düşünmeyenlerdenim. Aslında herkes bir şekilde moda dediğimiz dünyanın içinde, biz bloggerlar sadece kendi stilimizi paylaşmak konusunda biraz daha ısrarcı ve cesaretliyiz. Ben bunu yapabilirim diyen ve blog yazmanın sorumluluğunu alabilecek herkes bence kendini ifade etmek için bir blog sayfası açabilirler.

Benim önerebileceğim tek şey ve bence en önemlisi özgün olmak ve bunu öne çıkararak kendinizi yansıtmak.

5.Bu sezon spor giyimde ön plana çıkan özellikler nelerdir? Bunlardan hangilerini blogunuza taşımayı düşünüyorsunuz?

Spor şıklık benim en sevdiğim, çabasız ve şık daha ne olsun! Geçen sene olduğu gibi bu sene de sneakerlar favori gibi gözüküyor. Formları kişisel zevklere göre değişse de, bu sene blogda sezon trendleriyle harmanladığım spor kombinler çok sık yer alacak gibi.

6.Spor ayakkabı veya spor giyimde lovemark’larınız var mı?

İlk aklıma gelen Nike ve adidas tabii ki ama dünyaca ünlü tasarımcıların spor ayakkabı markalarıyla yaptıkları iş birlikleri de gözümden kaçmıyor ve yakaladığım an da hemen bir adet edinmeye çalışıyorum.

7.Yeni projeleriniz var mı ve/veya içinde olduğunuz projeler?

Türkiye’de daha önce yapılmamış bir kaç proje için görüşmelerim devam ediyor. Umarım her şey yolunda gider ve bu projeleri hayata geçirebiliriz. Bunun dışında devam eden Dressupinlove tasarımları ve marka işbirlikleri yeni sezonla beraber ivme kazanacak.

8.Online alışveriş hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sıklıkla online alışveriş yapar mısınız?

Online alışveriş benim olmazsa olmazım. İstediğiniz şeye bir tıkla sahip olmak büyük lüks. Özellikle aradığınız şeyi nerede bulabileceğinizi bilmiyorsanız, sizin en büyük kurtarıcınız oluyor.

9.Yalı Spor’un yeni markası Sneaks Cloud ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Keşfetme şansınız oldu  mu?

Keşfetme şansım olmasa da, bildiğim ve duyduğum kadarıyla exclusive bir markayla karşı karşıyayız. Bu çok heyecanlı ve ben de en kısa sürede Sneaks Cloud’u keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

10.Yalispor.com.tr’den ya da Sneakscloud.com’dan  alışveriş yaptınız mı? Yapmadıysanız ilk neyi almak isterdiniz?

Yalı Spor’dan tabii ki alışveriş yaptım hatta sanırım yeni bir spor ayakkabı almak istediğim de ilk tıkladığım adres yalispor.com.tr oluyor.

11.Peki almak isteyip alamadığınız ürünler var mı?

Sezonda kaçırdığım numarası kalmayan spor ayakkabılar en üzüldüklerim. Geçen sezon bir Nike Air Max’e vurulmuştum fakat numarasını bulamadığım için edinemedim.

12.Blog sayfanız dışında diğer hangi mecraları kullanıyorsunuz?

Instagram en çok kullandığım sosyal medya aracı olsa da bu aralar Snapchat’e ayrı bir tutkum var.

13.Son olarak Yalı Spor takipçileri ile blog çekimlerinde karşılaştığınız eğlenceli bir anınızı paylaşabilir misiniz?

Çekim yaparken genelde beni gören takipçilerimin ya da beni tanımayan ve ne yaptığımı neden yaptığımı bilmeyen insanların “bu kız kim ki? ünlü mü acaba?” bakışları en eğlendiğim şey oluyor. Karşılıklı tabi bu gülüşme 🙂 Ayrıca bazen koştururken ya da karşıdan karşıya geçerken yakalamaya çalıştığımız karelerde yine aynı bakışlar altında baya eğleniyoruz.

Cevapladığınız için teşekkürler

yalı spor logo

Okuduğunuz için teşekkür ediyoruz. Röportajlarımızın devamı için bizi takip etmeye devam edin.

 

Bunları da beğenebilirsin