Beşiktaş Milangaz’ın NBA yıldızları Deron Williams ve Semih Erden, siyah-beyazlı taraftarlara veda etti.

NBA’in New Jersey Nets takımından lokavt bitene kadar transfer olan Deron Williams ile Cleveland Cavaliers takımından transfer olan Semih Erden, Beşiktaş Milangaz’ın, FIBA Eurochallenge Kupası B Grubu’nda Hollanda’nın ZZ Leiden takımıyla bugün oynadığı maç öncesi salona gelerek hem taraftarlara veda ettiler, hem de eski takım arkadaşlarına destek oldular.

NBA’de lokavt sürecinin sona erecek olması nedeniyle önümüzdeki günlerde ABD’ye gitmesi beklenen Deron Williams ve sakatlığı nedeniyle takımının son maçlarında oynayamayan Semih Erden, ZZ Leiden karşısında forma giymediler.

WILLIAMS’IN 8 NUMARALI FORMASI EMEKLİ EDİLDİ 

Maç öncesinde iki takım oyuncuları sahaya davet edilirken, en sonunda Deron Williams anons edildi ve Williams’ın sahaya geldiği anda tüm taraftarlar ayağa kalkarak kendisini alkışladı.

ABD’li oyuncu, taraftarlara Türkçe, “Teşekkür ediyorum. Taraftarları seviyorum. Beşiktaş’ı seviyorum. En büyük Beşiktaş” dedi.

Bu arada Williams’ın Beşiktaş Milangaz’da giydiği 8 numaralı forma emekli edildi ve Williams’ın forması salonun tavanına asıldı. Öte yandan Williams ve Semih Erden’e Demirören Holding Üst Yöneticisi (CEO) Yağmur Şatana birer plaket verdi.

Williams ve Erden, taraftarların isteği üzerine üçlü çektirdiler. Daha sonra Deron Williams, Beşiktaş Milangaz – ZZ Leiden maçını protokol tribünün en önünden ailesiyle birlikte takip etti.

Semih Erden ise hastalığı nedeniyle bugünkü mücadelede forma giymeyen Zoran Erceg ve yöneticilerle birlikte protokol tribününde maçı izledi.

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin