Bayanlar Bölgesel Voleybol Ligi’nde mücadele eden Muş Voleybol Spor Kulübü Takımı, hafta sonu Erzurum’da ilk karşılaşmasına çıkıyor. 

Deplasmanlı Bayanlar Bölgesel Liginde mücadele edecek olan Muşlu kızlar, ilk galibiyetini almak için mücadele edecek. 15 Ocak Pazar günü saat 14.00’da Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu’nda Erzurum takımı ile ilk karşılaşmasına çıkacak olan Muşlu kızlar, 3. Lig için mücadele edeceklerini söylediler. 

Çok sıkı bir antrenman performansından sonra ilk karşılaşmaya çıkacaklarını belirten Muş Voleybol Spor Kulüp Antrenörü Mehmet Öztürk, sporcu ailelerinin büyük duyarlılık gösterdiğini ve desteklediğini ifade etti. 

Muş’un bölgesel ligde mücadele eden bayanların tek bir takımının olduğunu açıklayan Antrenör Öztürk, sporcuların gerçekten çok başarılı olduğunu dile getirdi. Öztürk, yaptığı açıklamada: “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsis edilen bir aracımız var. Bu servis sayesinde çocuklarımızı düzenli bir antrenmanlara tabi tutuk ve ciddi anlamda çalışmalar yapılıyor. İl müdürümüz sağ olsun büyük gayretler gösteriyor. Hedefimiz 3. lig olup bu hedefi de başaracağımıza inanıyoruz. Bizim amacımız bu ilin çocuklarını yetiştirip ileriye dönük yatırımlar yapmak.”

 

“DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Muş’un bayanlar voleybol liginde başarılı olması için hiçbir nedenin olmadığını aktaran Muş Voleybol Spor Kulüp Başkanı Şahin Şahin ise sporcularına güvendiklerini kaydederek, 3. lige hazırlık içerisinde olduklarını söyledi. 

Vali Ali Çınar’ın spora büyük destek verdiğini açıklayan Şahin, 24 tane aktif kız çocuğunun spora kazandırıldığını belirtti.

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin