6-13 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek turnuvanın toprak zemini bu yıl maviye çevrildi. Toprak kortun kralı titrini neden aldığını bu hafta sonu yine gösteren Nadal bu renk değişiminden dolayı tedirgin.

 

Fransa Açık’tan önce Madrid, Roma ve Fransa Açık’ın arka arkaya olduğunu belirten İspanyol tenisçi, “Madrid yüksek rakımda oynanan tek turnuva ve şimdi bir de rengini değiştirdiler. Madrid ve Roma turnuvaları arasında fazla fark olmamalı” ifadelerini kullandı.

Ana sponsorun rengine uygunluğu açısından turnuvanın sahibi Ian Tiriac tarafından zemin maviye dönüştürülmüştü.

Dünya dört numarası Andy Murray de renk değişimi konusunda kararsız. 2008 şampiyonu Britanyalı, “Zamanlaması bunu oyuncular için zorlaştırıyor. Daha önce mavi toprak zeminde hiç oynamadım ve nasıl bir oyun planı izlemem gerektiğini bilmiyorum. Yeni bir deneyim olacak” dedi.

Geçen yıl burada Rafael Nadal’ı alt ederek şampiyon olan Novak Djokovic, değişikliklerin turun gelişimi açısından gerekli olduğunu fakat iş büyük değişimlere gelince oyuncuların görüşlerinin hiç dinlenmediğini söyledi. “Bildiğim kadarıyla konuştuğum bütün üst düzey tenisçiler bunun karşısındaydı. Ben hiç mavi toprakta oynamadım. Rafa ve Roger da” derken, “Üst düzey tenisçilerin onayını bu gibi konularda almamak bana hiç mantıklı gelmiyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin