FIFA Başkanı Sepp Blatter, penaltı atışlarına alternatif bulunmasını istedi.

Yukarıdaki fotoğrafta Ronaldo’nun yıkıldığı anın görüldüğü maçta bu yıl nisan ayı sonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında Bayern Münih, Real Madrid’i penaltı atışları sonucu eleyerek finale yükselmişti. 

 


FIFA Başkanı Sepp Blatter, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki kongrede, büyük turnuvalarda kazananın belirlenmesi için, penaltı atışlarına alternatif bulunmasını istedi. 

Şampiyonlar Ligi’nde, şampiyonu belirleyen penaltı atışları, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden FIFA Kongresi’nde de gündeme geldi. FIFA Başkanı Sepp Blatter, kaybeden takım için “trajedi” olarak nitelendirdiği penaltı atışlarına alternatif bulunması önerisini gündemine taşıdı.

Tüm sezonun emeğinin penaltı atışları sonucu alınmasının yanlış olduğunu savunan Blatter; “Kazananın penaltı atışları ile belirlenmesi futbolun ruhuna aykırı. Bence bu kuralın yerini alacak bir alternatif üretmek için çalışmalara bir an önce başlamamız gerekiyor” diye konuştu. Blatter bu konuda fikir üretme görevine ise kurulmasına ön ayak olduğu “Futbol 2014 görev gücü” adlı grubuna bıraktı.

Efsanevi Alman futbol adamı Franz Beckenbauer’in başkanlığını yürüttüğü grup, 2014 Dünya Kupası öncesi, futbolun nasıl daha çekici hale gelebileceği konusunda bağlayıcı olmayan fikirler bulmaya çalışıyor.


 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin