Vakıfbank’ın bir süredir ilişiğini kesmeyi düşündüğü Ankara’daki altyapı voleybol takımlarını Karşıyaka Spor Kulübü devraldı.

 

Vakıfbank bünyesindeki genç, yıldız ve küçük voleybol takımlarını devralan kulüp, bundan böyle Ankara’da Karşıyaka Spor Kulübü Ankara adıyla mücadele edecek. Karşıyaka Spor Kulübü Ankara İkinci Başkanı Doğancan Özsel AA muhabirine, kulübün bu sene, 100. yılını kutladığını belirterek, “100 yıllık bir kulüp olarak amacımız spora, sporun altyapısına destek vermek” dedi.

 

Karşıyaka Kulübü kongre üyesi olduğunu ve Ankara’daki bir üniversitede görev yaptığını anlatan Özsel, “Ankara’da yaşayan Karşıyakalılar olarak ‘kulübe buradan nasıl katkı sağlayabiliriz’ diye düşünürken aklımıza küçük bir altyapı grubu oluşturmak geldi. Açıkçası Ankara’da altyapı konusunda büyük açık var. Özel işletmeler var, ancak onlar da sadece kurs veriyorlar” diye konuştu.

 

“Bir veliden telefon geldi”

 

Kulüp yönetiminden onay aldıktan sonra çalışmalara başladıklarını ve salon arayışına girdiklerini kaydeden Özsel, şöyle devam etti:

 

“Bir çok yere hazırlattığımız broşürleri astık. Bir gün bir veliden telefon geldi. Bize kızının Vakıfbank’ın altyapısında forma giydiğini söyleyerek kulübün durumundan bahsetti. Çok heyecanlandık çünkü henüz 5-6 aylık bir yapıyken elimize büyük bir fırsat geçmişti. Hemen gerekli bağlantıları kurduk. Vakıfbank ile görüştükten sonra durumu kulübe ilettik. Onlar da çok sevindi. Ufak çaplı başladığımız bu proje, bir velinin telefonuyla inanılmaz boyutlara geldi.”

 

Vakıfbank’ın burada çok ciddi, sistematik bir yapı oluşturmuş olduğunu vurgulayan Özsel, “Bu yapıyı hiç bozmadık. Sonuçta, sorunsuz işleyen bir sistem var. Kulübümüzden destek alıyoruz. Ayrıca İzmir’den de 3 ayrı sponsorumuz var” dedi. Sporcu velilerinin sevinçli ve heyecanlı olduğunu dile getiren Özsel, şöyle konuştu:

 

“Bir tanışma toplantısı yaptık. Ortam gerçekten müthişti. Veliler, çocukları, böyle köklü bir kulübün altyapısına girdiği için çok mutlular ve şimdiden ‘kaf kaf’ tezahüratları yapmaya başladılar. Projeyi bizden çok sahiplendiler. Biz de ilgiden ve onların mutluluğundan çok memnunuz. 250 kursiyerimiz var. Voleybolda 7, basketbolda ise 6 takımımız müsabakalara çıkıyor. Bununla da yetinmeyip, hem basketbol hem de voleybolda bölgesel lige girmek istiyoruz.”

 

“Türkiye Şampiyonası’nda bir ilk”

 

Özsel, yarın TVF Başkent Salonu’nda başlayacak Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda bir ilk yaşanacağını ve Karşıyaka’nın, şampiyonada hem Ankara hem de İzmir takımıyla aynı anda mücadele edeceğini söyledi. Doğancan Özsel, Ankara’da işbirliği yapabilecekleri bir kolej arayışında olduklarını, oyuncularının spor kariyerleri kadar eğitim hayatlarıyla da yakından ilgileneceklerini sözlerine ekledi. Daha önce Vakıfbank’ın altyapıdan ayrılma kararı alması nedeniyle veliler, çocuklarının ortada kalmasından endişe duymuştu.

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin