Spor Dünyasının Kırılması Neredeyse İmkansız Rekorları

Spor tarihine dönüp baktığımızda onlarca iz bırakan, efsaneleşen sporcuyu görmek elbette mümkün. Söz konusu rekorlar olunca da profesyonel sporcular arasında kıran kırana bir yarışma başlıyor. Herkes kendi branşında bir rekor kırmanın peşinde.

Gel gelelim spor dünyasını, rakiplerini ve tabii bizleri de hayrete düşüren öyle rekorlar var ki, “40 fırın ekmek yemen lazım” deyimi tam da bu sporculardan çıkmış olmalı diyor insan. Birçok sporcu için hayalden öteye gidemeyen bu rekorlardan bazılarını sporseverler için Yalı Spor Blog’a taşıdık.

Rekortmenler arasında hangi spor branşlarından kimler var merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Gülleden futbola farklı sporlarda bir daha kırılması zor olan dünya rekorları listemizde tanıdık isimleri göreceğinden eminiz.

İşte o rekortmen sporcular ve kırdıkları rekorlar;

33 metreden basket atan Thunder Law!

Tam tamına 110 feet yani 33.45 metreden attığı basketi isabet ettiren Harlem Globetrotters takımında forma giymiş basketbolcu Thunder Law, imkansızı başardı!

Gol kralı kaleci, Rogerio Ceni!

yali-spor-rogerio-ceni-kaleci

Yeşil sahalarda forvet oyuncularının korkulu rüyasına haline gelen Sao Paulo kalecisi Rogerio Ceni, attığı 113 golle “10 gole ulaşan ilk ve tek kaleci” unvanına sahip olmuştur.

En çok olimpiyat madalyasının sahibi Michael Phelps!

yali-spor-michael-phelps-yuzme-sampiyonu

Tüm yüzme stillerinde dünyanın en iyi derecelerini yapan ve toplamda 19 Altın Olimpiyat Madalyası kazanan Michael Phelps, rakip tanımıyor!

En hızlı servis atan tenisçi, Sabine Lisicki!

yali-spor-sabine-lisicki-kadin-tenisci

Saatte 210.8 kilometre hıza ulaşan servisi ile dünyanın en hızlı servis atan kadın tenis oyuncusu olan Sabine Lisicki’nin bu servislerini görebilmek için saniyede 40 bin kare yakalayan bir fotoğraf makinenizin olması gerekir!

Gülle nasıl atılırmış gösteren kadın, İlona Slupianek!

yali-spor-ilona-slupianek-gulle-atma-rekortmeni

Doğu Almanya’yı temsilen katıldığı 1980 Moskova Olimpiyatları’nda gülleyi 22.41 metre uzağa atan İlona Slupianek’in rekorunu kırmak biraz cesaret ister!

BONUS : Bir maçta 153 sayı!

yali-spor-erman-kunter-basketbolcu

Bu koç size de tanıdık geldi değil mi? Evet doğru tahmin ettiniz, kendisi 1988 yılında Fenerbahçe – Hilalspor karşılaşmasında tamtamına 153 sayı atan basketbolcu, Erman Kunter!

Siz de rekortmen sporcular arasındaki yerinizi almak istiyorsanız sıkı çalışmaya devam edin. Antrenmanlarınız sırasında size destek olacak ve performanslarınızı bir üst seviyeye taşıyacak spor ayakkabılar, tekstil ürünleri, spor malzemeleri ve aksesuarlar yalispor.com.tr’de!

Tıklayın, alışverişinize başlayın!

İndirimleri keşfetmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz…

Bunları da beğenebilirsin