Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Murat Uzun Türkiye Büyükler-Gençler Ferdi Kick Boks Şampiyonası” Kırşehir’de başladı.

 

Şampiyona, Ahi Evran Üniversitesi spor salonunda gerçekleştirilen törenle başlarken, Şampiyonaya ismini veren Murat Uzun’un eşi ödül alırken duygulu anlar yaşadı. Duygulanan Hülya Uzun konuşma yapamadan yerine geçti.

 

Açılış töreni Mehter takımının konseri ile başlarken, ardından konuşmalara geçildi. Ardından da şampiyonaya katkı sağlayan kurum ve şahıslara plaket ve ödülleri verildi.

 

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, katkıda bulunanlara ödül olarak Boks Eldiveni verince, Kırşehir’in ünlü sporcusu Zafer Çam ile karşı karşıya geldi. Zafer Çam’da, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’nın elini kaldırarak karşılaşmayı sonlandırdı.

 

Müsabakalar tüm hızı ile başlarken şampiyonanın daha ile dakikaların bir sporcunun ayağı kırıldı. Spor salonunda bekletilen ambulansa alınan yaralı sporcu hastaneye kaldırıldı.

 

Şampiyona hakkında düşüncelerini aktaran Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden, Federasyon Başkanı ve ekibine hoş geldiniz diyerek, “Müsabakaların hayırlı olmasını diliyorum. Müsabakalar sonucun da başarılı sporcular, yurt dışında Türkiye’yi temsil edecekler. Sporun insanlığa, bireye ve topluma faydaları var ve kaynaşmamızı sağlayan önemli alandır. 5 gün sürecek olan müsabakalar sonucunda, insanlar kaynaşarak bir araya gelecektir. Tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

 

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı ise Tüm Kick Boks camiası adına bu fırsatı kendilerine verdikleri için teşekkür ederek, “Kırşehir’deki müsabakalarda şuan 57 il var. Yaklaşık bin 800 kişiyiz. Müsabakalar sonuna doğru diğer illerinde geleceğini umuyoruz. Şampiyona büyük çekişmelerle devam ediyor. Bu şampiyona sonucunda milli takım oluşturulacak. Gençler Dünya Şampiyonasına ve Büyükler Avrupa Şampiyonasına sporcular iştirak edecek. Burada unutmamamız gereken görülmeyen kahramanlar var.

 

Ben Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’e ve Milli Takım Antrenörümüz Kick Boks İl Temsilcisi Osman Çevik’e teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Kırşehir Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş de “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak böyle bir şampiyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah bu organizasyon ilin tanıtımına için faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Şampiyona 5 gün boyunca devam edecek.

 

 

 

 

Kaynak

 

Bunları da beğenebilirsin