İlham Alınası 5 Kadın Futbolcu

Yıllardır erkek sporu olarak süregelen futbol, son zamanlarda kadınlar arasında popülaritesini artırmaya başladı. Kadın futbolcular, yıllar içinde önemli bir mesafe kaydederek futbolun sadece erkeklere ait bir spor dalı olmadığını adeta kanıtladılar!

Hem yetenekleri hem de güzellikleriyle gönlümüzü çalan 5 kadın futbolcuyu sizin için listeledik.

 

  1. Alex Morgan

Dünyanın en güzel kadın sporcuları arasında gösterilen 28 yaşındaki Alex Morgan, ABD’de Orlando Pride takımında forma giyiyor. Alex Morgan, 2012 Londra Olimpiyatları’nda ve 2015 Dünya Kupası’nda Amerika’nın kupayı kazanmasına büyük katkıda bulunmuştu. 30 kez milli takım forması giyen Morgan kadın futbolunun sembol isimlerinden biri olarak gösteriliyor.

 

  1. Louisa Nécib

1987 doğumlu Louisa Nécib orta saha pozisyonunda görev yapan Fransız kadın millî futbolcudur. Profesyonel kariyerine 2004 yılında CNFE Clairefontaine kulübünde başladı. Daha sonra sırasıyla Montpellier ve Lyon kulüplerinde oynadı. Fransa’nın kadın Zidane’ı olarak anılıyor.

 

  1. Abby Wambach

Abby Wambach, hem kadınlar hem erkekler kategorisinde, uluslararası maçlarda atmış olduğu 184 gol ile dünya rekortmeni olmuştur. 1.80 boyundaki Wambach, “komple santrfor” örneklerini sunarak, hem yerden hem havadan etkili olmuş, formasını giydiği takımları kurtaran birçok kritik gole imza atmıştır.

 

  1. Bilgin Defterli

1980 doğumlu Bilgin Defterli, Türk kadın millî futbolcudur. Almanya’da Kadınlar 2. Bundesliga ekiplerinden Alemannia Aachen ‘de oynamaktadır. Türkiye kadın millî takımının kaptanlığını üstlenmektedir. 2010-11 sezonunda 14 golle Kadınlar 2. Bundesliga gol krallığında üçüncü olma başarısı göstermiştir.

 

  1. Homare Sawa

 

Homare Sawa, 12 yaşındayken Japonya’nın en üst lig seviyesinde sahaya çıkmış ve 15 yaşında da Japonya A Milli Takımı’na çağrılmıştır. Ülkesinin en efsanevi oyuncusudur. Orta saha oyuncusu olmasına rağmen 200’den fazla resmi gole sahip olan maestro, Dişi Tsubasa olarak anılmaktadır. Hiçbir mücadeleden sakınmayan Sawa, takımına hem skor katkısı veren hem de paslarıyla diğer arkadaşlarını yönetmektedir.

 

 

Bunları da beğenebilirsin