Hollanda’da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda Hamide Kurt Avrupa Şampiyonu oldu.

 

Hollanda’da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda Hamide Kurt Avrupa Şampiyonu oldu.

Türkiye Milli Takımı’na ilk madalyasını da kazandıran Kurt, 34 saniye 96’lık derecesiyle, Hollandalı atlet Amy Siemons’u geride bırakarak birinci oldu. 

 

Hollanda’nın Stadskanaal kentinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası devam ediyor.

Milli Takım forması ile Türkiye’yi temsil eden Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Sporcusu Hamide Kurt, 200 metrede Avrupa Şampiyonu oldu.

T53 sınıfında mücadele eden Hamide Kurt 34 saniye 96’lık derecesiyle, Hollandalı atlet Amy Siemons’un yaklaşık 1 saniye önünde birinciliği elde etti. Bu derece ile Türkiye de takım olarak ilk madalyasını almış oldu. 

 

2012 Londra Paralimpik Oyunları öncesinde son büyük atletizm organizasyonu olan şampiyonada Türkiye, bedensel engellilerde 4 sporcu ile temsil ediliyor. 

 

Daha önce Dubai’de gerçekleştirilen IWAS Dünya Oyunları’nda ve Tunus’da düzenlenen Uluslararası Bedensel Engelliler Atletizm Oyunları’nda birinci olan Hamide Kurt, Hollanda’da elde ettiği başarı ile Olimpiyatlar’ın 200 metredeki en iddialı ismi olduğunu da göstermiş oldu. 

 

 

Bunları da beğenebilirsin