Genç Erkek Milli Takımı’nın köşe oyuncularından Yiğit Gülmezoğlu, okul başarıları ile dikkat çekiyor. İzmir Tevfik Fikret Fen Lisesi’nde eğitim gören Yiğit, “Okulla spor/voleybol bir arada yürümez” tezine inat başarılı bir öğrenci olduğunu söyledi.

    Yiğit, Tevfik Fikret gibi zorluk derecesi oldukça yüksek bir okulun ilk öğretim kısmı bölümünü birincilikle bitirdi. Fen Lisesi kısmında da okul ikincisi olarak adını duyurdu. Bu başarıları ile hem SBS hem okul burslarından yararlanıyor. Arkas Spor’dan lisansiye Yiğit, Fransızca ve İngilizce biliyor.

    “Hayatım spor” diyen Yiğit eskrimde Türkiye birinciliği kazanmış. “Ailemde hentbolcu, yüzücü, güreşçi, tenisçi vardı ama voleybolcu yoktu. Okulda öğretmenim bacaklarımın hızlı olduğunu belirterek voleybola başlamamı tavsiye etti. Ben de voleybolu tercih ettim. Çok da sevdim” diyerek bilgi veriyor.

    “Çok başarılı bir öğrencisin, gelecek planlamanda ne olmak var?” sorusuna Yiğit’in verdiği cevap oldukça ilginç:

    “Benim tek hedefim var, iyi bir voleybolcu olmak. Bunu başarmak için çok çalışıyorum. Pasör olarak başladım. Şimdi köşe oyuncusu oldum. Her mevkinin hakkını vermek istiyorum. Voleybol tüm zamanımı alıyor. Voleyboldan arta kalan zamanlarımda da ders çalışıyorum. Zaten gerisi geliyor.”

 

 

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin