Ünlü Sporcular

İzlediğimiz spor karşılaşmalarında giydikleriyle, kullandıkları aksesuarlarıyla ya da tamamen tarzlarıyla dikkatleri üzerine çeken sporcuları sizin için derledik. Bizi şaşırtan ya da sürekli aynı hisleri yaşatan bu sporculardan bakalım hangilerini hatırlıyorsunuz?

yali-spor_giydigi-kiyafetlerle-unlenmis-sporcular

Uzun şortun mucidi : Daniel Amokachi 

Türkiye Süper Ligi’nde çıkacağı ilk maç için özel izinle giydiği uzun şort ile futbol tarihinde yepyeni bir sayfa açan Amokachi’yi  maça yetişmek için helikopterle sahaya inmesi ve gol sevinçlerini içinden geldiğince yaşamasıyla da hatırlıyoruz.

yalı spor_daniel amokachi

yalı spor_daniel amokachi 2

Jay Jay Okocha’nın kırmızı kramponları

Cartel tişört gibi bir dönem herkesin ayağında olan kırmızı kramponları ilk giyen isim olan Okocha, verdiği bir röportajda rakiplerini şaşırtmak için bu rengi tercih ettiğini itiraf etmişti. Şimdi sahalara baktığımızda canlı renklere sahip olmayan futbol ayakkabılarını göremiyoruz bile.

yalı spor_jay jay okocha

Edgar Steven Davids’in  gözlükleri 

Edgar Steven Davids maçlarda taktığı gözlükleri ve uzun rastalı saçları ile o dönemin en dikkat çeken isimlerindendi. Gözlüğü takma sebebi ise Glokom hastalığının olmasıdır.

yalı spor_edgar steven davids

Kareem Abdul Jabbar’ın  gözlükleri

Gözlüklerden devam edelim. Döneminde gözlükleriyle dikkatleri üzerine toplayan isimlerden biri de Kareem Abdul Jabbar. Efsanevi yıldızın  maçlarda gözlük takma sebebi ise yaşamış olduğu göz kuruma rahatsızlığı.

yalı spor_kareem abdul jabbar

Petr Cech’in kaskı

Kaleci Petr Cech’in maçlarda taktığı kask tamamen sağlıkla ilgili. 2006 yılında Reading-Chelsea maçının 20. saniyesinde Stephen Hunt’un dizinin kafasına çarpmasıyla beyin travması geçirmiştir. Kafatası çatlayan Cech, artık maçlara özel yapım kaskıyla çıkıyor.

yalı spor_petr cech

Hakkı Yeten’in süveteri

‘’Baba Hakkı’’ olarak da bilinen Hakkı Yeten, maçlardan önce giydiği siyah-beyaz süveterini, rahatsız olduğu bir gün maç sırasında da giydiğinde, maçı 3-0 ‘dan 3-6’ya çevirince süveterin uğurlu olduğuna karar vermiştir.

yalı spor_hakkı yeten

Richard Hamilton’ın maskesi

Elmacık kemikleri kırıldığı için takmış olduğu maskeyi -tarzı benimsemiş olacak ki-rahatsızlığı düzeldikten sonra 2 yıl boyunca takmaya devam etmiştir.

yalı spor_richard hamilton

Dennis Rodman’ın saçları

Ünlü basketbolcu yaşadığı fırtınalı ilişkilerle olduğu kadar her çıktığı maçta rengini değiştirdiği saçlarıyla da popülerliğini koruyordu. Belki de ilişkiler ile ilgili sorun yaşandığında saç renkleriyle oynayan sadece kadınlar değildir, ne dersiniz?

yalı spor_dennis rodman

yalı spor_dennis rodman 2

Tiger Woods’un giydiği  kırmızı t-shirt

Ünlü tenisçi Tiger Woods, turnuva kapanışları pazar gününe denk geldiğinde muhakkak kırmızı t-shirt giyiyor. Sebebi ise Tiger’in annesinin memleketi olan Tayland’da kırmızının şans getirdiğine inanılması.

yalı spor_tiger woods

Roberto Carlos ve kesik forması

Bir dönem Fenerbahçe’de fırtınalar estiren Carlos’un her maça çıkarken formasının altını kestiğini biliyor muydunuz? Sanırım hiç birimiz fark etmedik.

yalı spor_roberto carlos

BONUS : David Beckham’ın tarzı

Futbolda jübilesini yapmış olsa da futbol kariyerinde metroseksüelliği ile herkesi kendine hayran bırakan Beckham, yorucu maç sonralarında bile şık bir davete gidecek gibi bir görüntüye sahipti. Takım arkadaşları ise onun her daim mis gibi parfüm koktuğunu söylüyor. 🙂

yalı spor_david beckham

Keyifli yazılarımızla okurlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz…

 

 

Bunları da beğenebilirsin