SPORDA Şiddet ve Düzenlensizliğin Önlenmesine dair kanun çerçevesinde 14 Nisan 2012 tarihi itibariyle uygulamaya başlanması öngörülen elektronik bilet uygulaması, altyapı hazırlıklarının tamamlanamaması nedeniyle 2 yıl erteleniyor. Dün TBMM Başkanlığı’na sunulan teklif ile, Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarının gerçekleştirileceği statlarda elektronik biletin yanısıra, kamera ve benzeri teknik donanım ile denetim ve kamera kontrol odalarının oluşturulması yükümlülüğünün de 2 yıl ötelenmesi hükme bağlandı.

 

CEZASI BÜYÜKTÜ

 

14 Nisan 2011’de yürürlüğe giren Sporda Şiddet Kanunu ile Spor Toto Süper Lig kulüplerinin, karşılaşmaların gerçekleştirildiği stadyumlarda 14 Nisan 2012 tarihe kadar elektronik bilet, kamera ile takip ve denetim uygulamaları başlatıp, bekletme odası ile kamera kontrol odaları yaptırması hükme bağlanırken, diğer lig kulüplerine 14 Nisan 2014 tarihine kadar süre tanınıyordu. Yasa teklifi ile, Süper Lig kulüplerinin bu yükümlülüklerini 1 yıl içinde yerine getirmesini öngören hükmün yasa metninden çıkartılması öngörüldü.

 

BUNA göre Süper Lig kulüplerine bu yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için, diğer lig kulüpleri gibi 2 yıl daha süre tanınacak. Teklifin yasalaşması halinde, Süper Lig kulüpleri, 14 Nisan’dan itibaren yükümlülüklerini yerine getirmedikleri için maç başına 100 bin lira ceza ödemekten kurtulacak.

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin