Fenerbahçe yeni sezon formalarını  19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde taraftarlarıyla buluşturdu. Formalar, adidas Türkiye’nin Fenerbahçe için özel olarak hazırladığı Caner Erkin, Diego Ribas ve Gökhan Gönül’ün yer aldığı bir kampanya ile tanıtıldı.

forma10_40828_1559361

Formalar tasarlanırken Fenerbahçe taraftarının ‘birlik’ ve ‘coşkusu’ ile oluşturuldu. Tanıtım filminde, taraftarların birlikteliğinden doğan ‘Fenerbahçe Ruhu’, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu, koridorlarını, soyunma odasını ve futbolcuları sarıyor. Ardından Fenerbahçe’nin yeni sezon  formaları Caner Erkin, Diego Ribas ve Gökhan Gönül’ün üzerinde beliriyor. Kampanya, Fenerbahçe’nin köklü tarihi boyunca bu ruhu oluşturan taraftarları “#efsanesensin” söyleminde buluştu ve 15 Temmuz’da yayınlanan teaser filmiyle sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

 

3 ayrı forma olarak tasarlanan formalara yakından bakalım.

Çubuklu Forma:

Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi Çubuklu Forma, en eski tasarım ve üretim koşullarında hazırlandığı günlerden, adidas teknolojilerinin kullanıldığı günümüze kadar birçok değişiklik geçirmesine rağmen özünde hep aynı kaldı. Efsane Çubuklu Forma, 2014/15 sezonunda tam anlamıyla özüne dönüyor ve #efsanesensin sloganıyla Fenerbahçe’nin büyük taraftarıyla buluşuyor. Omuz bölümünde adidas’ın simgesi üç bantının yer aldığı Çubuklu Forma’nın sırt bölümünde ise adidas’ın 2014 FIFA World Cup’ta imzası haline gelen ikonik şerit tasarım öne çıkıyor.

forma4_40828_1557832 forma8_40828_1558774

 

Deplasman Forması:

Fenerbahçe Spor Kulübü logosunu oluşturan 6 ana renkten biri olan, saflığın ve açık yürekliliğin simgesi beyaz, 2014/15 sezonu deplasman formasında, asaletin simgesi lacivert renkle buluşuyor. Düğmeli yakası ile dikkat çeken adidas forma tasarımının üzerinde ince lacivert çizgiler öne çıkıyor. Omuz bölümünde adidas’ın simgesi üç bantın lacivert renkte yer aldığı formanın sırtında ve yanlarında ise adidas’ın ikonik şerit tasarımı yer alıyor.

forma7_40828_1558433 forma5_40828_1558082

 

Üçüncü Forma:

Fenerbahçe 2014/15 sezonunda hem iç saha hem de dış saha alternatifi olarak tasarlanan mavi renkteki 3. Forma, tasarımında kullanılan çubuk detayı ile Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün tarihi ve özüne göndermede bulunarak geçmiş ile geleceği modern bir tasarımla harmanlıyor. 3. Forma’nın yakasında bulunan şeritler, omuz bölümünde yer alan adidas’ın simgesi üç bant ve  logolar gümüş renkleriyle dikkat çekiyor. Formanın sırt bölümünde adidas’ın ikonik şerit tasarımı yine gümüş renkte yer alıyor.

forma9_40828_1559016

forma6_40828_1558264

 

Fenerbahçe’nin uluslararası adidas model ve teknolojileri uygulanarak hazırlanan formalarında özel kumaşlar  ve teknolojiler kullanıldı. Kumaş üzerinde uygulanan adidas ClimaCool® teknolojisi ile spor sırasında vücudun en çok ısınan bölgeleri tespit ediliyor, özel tasarlanmış havalandırma kanalları ile iç ve dış hava akımı oluşturuluyor. Böylece vücudun kuru ve serin kalması sağlanıyor. Futbolcuların vücut ısıları 90 dakika boyunca ideal seviyede tutularak, dayanıklılıkları artırılıyor.

adidas formalarda kullanılan FORMOTIONTM teknolojisi ise sunduğu özel dikiş ve kesimlerle sporcuların doğal hareketlerini destekliyor ve performansı artırıyor.

Ürünleri incelemek ve satın almak için  buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

[youtube youtubeurl=”http://youtu.be/3KRm3ZVa3is” ][/youtube]

 

 

Bunları da beğenebilirsin