Blogger Röportajları serimize  www.fashionfromsmyrna.info  blogunun sahibi Gamze Eman ile devam ediyoruz.

fashionfromsmyrna roportaj

 

1.                    Öncelikle sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Merhabalar!  24 yasında taze doktorum 🙂  İzmirliyim fakat şu sıralar işim gereği Gaziantep’te yaşıyorum.

2.                    Blog yazmaya nasıl ne zaman başladınız ve blog sayfanızı ne sıklıkla güncelliyorsunuz?

Sanırım 2 sene önce başladım, bir tatil günüydü ve yine en sevdiğim blogları okuyordum. Modaya ve alışverişe de ilgim vardı, bir kaç blogger ile birebir konuştum ve bir günde karar verip açtım blogumu 🙂  Hemen koşa koşa gidip ilk post için bir sürü fotoğraf çekmiştim 🙂 O dönemde hemen her gün güncelliyordum, öğrenciyken ne kadar da çok boş vaktimiz vardı. Bu yaz Tus sınavına hazırlandığım için bir süre ara verdim fakat 2 aydır düzenli olarak haftada 3 kez günlük stilimi paylaşıyorum.

3.                    Hangi blogları takip ediyorsunuz?

Her gün bakmadan geçmediğim Türk bloggerlardan Style&Glaze ve Aysstyle, yabancılardan da Blair Eddie var. Stilleri gerçekten ilham verici!

4.                    Blog yazmaya başlayacak moda tutkunlarına tavsiyeleriniz nelerdir? Nereden başlamalılar? Nelere dikkat etmeliler?

Evet bu konuda çok mail alıyorum, sizin de sormanız iyi oldu, hemen anlatayım. İlk olarak güzel ve sizi anlatan bir isim seçip sitenizi açtıktan sonra düzenli paylaşımlar yapmanız harika bir başlangıç olacaktır. Önemli olan moda olan şeylere çok fazla paralar harcamak değil, elinizdeki ürünleri en yararlı şekilde değerlendirmektir unutmayalım 🙂

5.                    Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

Sanırım tarzım spor şık. Günlük giyimde rahat olmayı seviyorum, çok fazla topuklu ayakkabı tercih etmem. Ama hep bi uyum ve şık bir parça da ararım kombinde 🙂

6.                    Bu sezon spor giyimde ön plana çıkan özellikler nelerdir? Bunlardan hangilerini blogunuza taşımayı düşünüyorsunuz?

Bu sezon spor giyim çok hızlı bir yükseliş yapıyor. Özellikle spor ayakkabılar en şık kıyafetlerle birlikte kullanılıyor ve başta garip gelse de artık gözlerimiz buna alıştı bence 🙂 Hatta çok hoşuma gidiyor benim, yeni sezonda beni de daha fazla elbiselerim ve sneakerlarımla görebilirsiniz.

7.                    Spor ayakkabı veya spor giyimde lovemark’larınız var mı?

Rahat olması öncelikle önemli olan ama günlük giyimde Converse’siz, nöbetlerde ve koşuda Skechers’siz bir hayat düşünemiyorum :)Spor giyimde de sanırım en çok Nike’a şans veriyorum.

8.                    Online alışveriş hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sıklıkla online alışveriş yapar mısınız?

Eskiden çok korkardım online alışverişten, itiraf edeyim. Ama artık o kadar yaygınlaştı ki neredeyse her hafta bir şeyler alıyorum. Böyle bir rahatlık yok, sonuçta siz oturuyorsunuz ve hepsi ayağınıza geliyor!

9.                    Yalispor.com.tr’den alışveriş yaptınız mı? Yapmadıysanız ilk neyi almak isterdiniz?

Hemen Nike kategorisine hücum ederim sanıyorum, bu aralar gözüm hep Nike airmax’lerde.

10.                Peki almak isteyip alamadığınız ürünler var mı?

Tabi ki, almanın sonu yok sonuçta, hep daha fazla şey istiyor insan, ama önemli olan sınırını bilmek 🙂 Tasarım ürünleri çok beğeniyorum ileride belki almayı düşünürüm 🙂

11.                Blog sayfanız dışında diğer hangi mecraları kullanıyorsunuz?

Instagramda “fashionfromsmyrna”  hesabımda çok aktifim, her gün paylaşım yaparım hiç aksatmam 🙂 Onun dışında facebook’ta da aynı isimle hesabım mevcut.

12.                Son olarak Yalı Spor takipçileri ile blog çekimlerinde karşılaştığınız eğlenceli bir anınızı paylaşabilir misiniz?

Blog çekimlerinin en komik kısmı sanırım etraftakilerin şaşkın bakışları oluyor.Ama en eğlenceli kısmı sizi sosyal medya üzerinden tanıyan arkadaşlarla tanışmak 🙂

 

Okuduğunuz için teşekkür ediyoruz. Röportajlarımızın devamı için bizi takip etmeye devam edin.

 

Daha önce Pisimel/Melike Baykara Birinci  ile yaptığımız röportajımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Gunun Egzersizi ile yaptığımız röportajımız için  buraya tıklamanız yeterli.

Gleam Fashion/Gamze Parıltı ile yaptığımız röportajımızı için  buraya  tıklayabilirsiniz.

Lunapark Queen/Zümra Çelik ile yaptığımız röportajımız için ise  buraya  tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin