Formula 1‘de mücadele eden Red Bull takımının dünya şampiyonu Alman pilotu Sebastian Vettel ile Renault‘nun Rus pilotu Vitaly Petrov‘un da aralarında bulunduğu F1 ve GP2 pilotları, Erhan Önal, Hasan Şaş, Hami Mandıralı, Semih Yuvakuran, Zafer Öger gibi eski futbolcular ile Yılmaz Erdoğan, Ege ve Kerem Alışık gibi sahne ve gösteri dünyasından ünlülerin de yer aldığı All Stars takımıyla karşılaştı.

Formula Futbol Şöleni‘nde F1 takımı, All Stars ekibine 6-5 mağlup oldu.

All Stars Takımı‘nın gollerini Hasan Şaş, Ümit Davala (2), Harun Tekin, Uğur Meleke ve Özgür Çevik atarken F1 Takımı‘nın golleri Colletti, Engel, Petrov, Hasan Şaş ve d‘Ambrosio‘dan geldi.

Maçın Geliri Korunmaya Muhtaç Çocuklara

Formula 1 ve All Stars takımlarını karşı karşıya getiren gösteri maçından elde edilen gelir, yurt içi ve yurt dışında korunmaya muhtaç çocuklar yararına kullanılacak.

Vettel Stadı Şaşırdı

Karşılaşmanın ilk yarısında sahada olmayan ve ikinci yarıda Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı‘na gelen Sebastian Vettel‘in, stadı şaşırdığı, bu nedenle geç kaldığı bildirildi.

Alman pilot, yanlışlıkla Maltepe Stadı‘na gidince, ancak karşılaşmanın ikinci yarısına yetişebildi.

İstanbul Park’ı Seviyoruz

Vettel, önümüzdeki yıllar için henüz anlaşma yapılmadığı için İstanbul Park Pisti‘nde bu seneki yarışın son olabileceğinin belirtilmesi üzerine, ‘‘İstanbul Park, sevdiğim pistlerden biri. Burada yarışmak zevkli. Eğer öyle olursa üzülürüm‘‘ dedi.

Vitaly Petrov ise aynı konuda, ‘‘İstanbul Park‘ı seviyorum. Üzgünüm, eğer yeni sezonda takvimde olmazsa bu pisti oldukça özleyeceğiz‘‘ diye konuştu.

Hasan Şaş İki Takımda da Oynadı

Galatasaray‘ın eski futbolcusu Hasan Şaş, gösteri maçında iki takımda da forma giyip, iki takım adına da goller attı.

Hasan ilk yarıda All Stars takımında, ikinci yarda ise Nazionale Piloti ekibinde oynadı ve iki yarıda birer gole imza attı.

Öte yandan, maç öncesi iki takım oyuncuları Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı‘nda birlikte yemek yedi.

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin