İşte Çakır’ın EURO 2012 ekibi!

Ukrayna-Polonya ortaklığı ile Haziran 2012’de düzenlenecek 2012 Avrupa Şampiyonası’nda düdük çalacak FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’a turnuva boyunca eşlik edecek Türk hakemler belli oldu.

 

Tarihi bir başarı göstererek, 4 yılda bir düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nda görev alacak 12 Avrupalı hakemden biri olmayı başaran Cüneyt Çakır aynı zamanda 16 yıl aradan sonra Avrupa Şampiyonası’nda maç yönetecek ilk Türk hakemi olacak. 

 

Maçları yönetecek hakemin ülkesinden, kendisine yardımcı olacak 5 hakem daha belirleyen UEFA, FIFA kokartlı yardımcı hakemler Bahattin Duran ve Tarık Ongun’u görevlendirdi. FIFA kokartlı hakemlerimiz Bülent Yıldırım ve Hüseyin Göçek de EURO 2012’de kale çizgilerinde görev alacak. FIFA kokartlı yardımcı hakem Mustafa Emre Eyisoy da yedek yardımcı hakem olarak olası bir sakatlanma ve aksilik durumunda görev alması için atandı. 

 

6 hakemimiz, turnuvanın yapılacağı şehirlerden biri olan Varşova’da 30 Nisan-3 Mayıs arasında düzenlenecek EURO 2012 Hakem Hazırlık Semineri’ne katılacak. Seminerde, teorik hazırlığın yanı sıra 2 Mayıs günü de atletik testler ve koşular yapılacak. 

 

Toplam 2 ülkede 8 şehirde yapılacak 2012 Avrupa Şampiyonası, 8 Haziran’da başlayacak ve 1 Temmuz 2012’de sona erecek.

 

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin