Ukrayna ve Polonya’nın ortaklaşa düzenleyeceği 2012 Avrupa Futbol Şampiyonasının kura çekimi bugün gerçekleştirilecek.

Ukrayna’nın Kiev kentinde TSİ 19:00’da yapılacak olan kura çekimiyle 16 takımın grupları belli olacak. Kura çekimi 18:15’ten itibaren TRT Spor, 19:00’dan itibaren de Eurosport’tan naklen yayınlanacak.

İspanya ve Hollanda’nın birinci torbadan katılacağı kura çekiminde Fransa son turnuvalardaki başarısız performansı nedeniyle kendisine dördüncü torbada yer bulabildi.

Ev sahiplerinden Polonya’nın A Grubuna, Ukrayna’nın ise D Grubuna yerleştiği diğer takımların ise 4 ayrı torbadan çekilerek belirleneceği tören öncesi mili takım yetkilileri ve oyuncularından açıklamalar geldi.

Polonya’nın Borussia Dortmund’da forma giyen yıldız ismi Robert Lewandowski: “2. torbadan Rusya’nın gelmesini isterim. Diğer takımlar ise Yunanistan ve İrlanda olursa ideal bir kura olacaktır.” sözlerini kullandı. Fransız gazeteleri ise üç ayrı ihtimalli grup tahminlerini yazdı: “Uzak durulması gereken grup: İspanya/Hollanda, Almanya, Portekiz. En iyi grup: Polonya/Ukrayna, Rusya, Yunanistan. Ortalama grup: İtalya/İngiltere, Hırvatistan, İsveç”

Kura çekimi öncesi belirlenen torbalarda takımlar şu şekilde yer alacak:

1. Torba

İspanya

Hollanda

2. Torba

Almanya

İtalya

İngiltere

Rusya

3. Torba

Hırvatistan

Yunanistan

Portekiz

İsveç

4. Torba

Danimarka

Fransa

Çek Cumhuriyeti

İrlanda Cumhuriyeti

*Polonya ve Ukrayna ev sahibi olduğu için 1. torbadan ve doğrudan gruplara yerleştirildi.Kaynak

Bunları da beğenebilirsin