Eşlerin Birlikte Yapabileceği Sporlar

Hayatın yoğun temposunda öyle çok sıkışıp kalıyoruz ki, çoğu zaman eşlerimize ayırmamız gereken zamanı farklı şeylere harcamak zorunda kalıyoruz. İş yerindeki aşırı yoğunluk ve stres, uzun mesailer, eve gelen dosyalar derken birçoğumuz evimize geldiğimizde kendimizle bile ilgilenemiyoruz. Hal böyleyken eşler arasında zamansızlığın yarattığı sorunlarda büyüyüp gidiyor.

Eşinizle, sevgilinizle sağlıklı, kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz hafta sonu tatillerinizde AVM’lerin kalabalık ve gürültülü ortamında daha fazla gerginleşme ihtimalini bir kenara bırakın ve hem sağlıklı bir yaşam hem de daha dinamik ve enerjik hissetmek için spor yapın! Gitgide güzelleşen havaları da fırsat bilerek yürüyüş, koşu, bisiklet gibi açık hava sporlarına öncelik verebileceğiniz gibi ruhunuzu dinginleştirmek ve iç huzura ulaşmak için yoga, meditasyon gibi sporlara da yönelebilirsiniz.

Birbirinizi motive edin! Yalnız başına spor yapmaktan hoşlanmıyor, keyif almıyor olabilirsiniz. İşte bu sebebi de bahane ederek hafta sonunuzu eşinizle birlikte spor yapmaya ayırın. İlişkinizde ters giden bir şeyler varsa yola girmeye başladığını fark edeceksiniz. 😉

Sporu ve sporcuyu desteklemeyi amaç edinen Yalı Spor olarak eşlerin birlikte yapabileceği sporları sizler için blogumuza taşıdık. İşte o sporlar;

Koşu/Yürüyüş

yali spor_esinizle-birlikte-yapabileceginiz-sporlar-kosu-yuruyus

Öncelikle şehrinizin en güzel koşu parkurunu seçin. Koşu ayakkabılarınızı ve uygun giysilerinizi giyin. Derin bir nefes alın ve birlikte koşmaya başlayın. Parkurun sonunda stresten uzaklaşmış olacaksınız.

Tenis

yali spor_esinizle-birlikte-yapabileceginiz-sporlar-tenis

Raketleriniz hazır mı? Bakalım bu setin galibi kim olacak? 🙂

Yoga/Pilates

yali spor_esinizle-birlikte-yapabileceginiz-sporlar-yoga

Son zamanlarda oldukça revaçta olan ve eşli olarak yapılabilen sporların başında gelen yoga ve pilates belli bir uyum ritüeline dayanan hareketleri sayesinde eşinizle yakınlaşmanızı ve günlük yaşam koşuşturmacasının üzerinizde oluşturduğu baskıyı omuzlarınızdan atmanızı sağlayacak.

Bisiklet

yali spor_esinizle-birlikte-yapabileceginiz-sporlar-bisiklet

İster dağ bisikletinizle isterseniz iki kişilik bisikletle şöyle güzel bir tura çıkmaya ne dersiniz? Evet biraz yorulabilirsiniz ama bu turla şehrinizin gizli kalmış güzelliklerini en sevdiğiniz insanla keşfedeceksiniz. Bizce buna değer! 🙂

Scuba Diving/Tüplü Dalış

yali spor_esinizle-birlikte-yapabileceginiz-sporlar-tuplu-dalis

Eşinizle birlikte her zaman yapabileceğiniz sporlar yerine daha ekstrem bir spor yapmak isterseniz sonsuz maviliğin derinliklerini keşfe çıkın!

Hem size hem de eşinize uygun, spor yaparken rahat hissetmenizi sağlayacak spor ayakkabılar, tekstil ürünleri ve aksesuarlar yalispor.com.tr’de! Üstelik tek tıkla kapınızda!

Alışverişe başlamak için buraya tıklayın!

Bunları da beğenebilirsin