Eksi 14 derece ”şampiyonluk” sevinci

Dokuz yılda dördüncü kez Türkiye Şampiyonu olan Erzurum Atlı Spor Kulübü Cirit Takımı üyeleri, eksi 14 derece soğuk havada davul zurna eşliğinde şampiyonluklarını kutladı.

Türkiye’de son 29 maçtır hiç yenilmeyerek, üstün başarı gösteren atlı cirit takımı, Aziziye Parkı’nda atlarıyla birlikte biraraya gelerek, davul-zurna eşliğinde Büyükşehir Belediyesi binası önüne kadar yürüdü.

 Burada, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler tarafından karşılanan başarılı sporcular, Türkiye Şampiyonası’nda kazandıkları kupayı, Küçükler’e hediye etti.

Belediye Başkanı Küçükler, burada yaptığı konuşmada, kulübün başarılarından duyduğu mutluluğu ifade ederek, kulüp başkanı ve ekibinin kendisini ziyaret ettiği zaman Türkiye şampiyonluğu için söz verdiğini anımsattı.

Kulüp başkanı ve ekibinin sözünde durarak, Türkiye şampiyonu olduklarını vurgulayan Küçükler, ”Bu başarıdan büyük mutluluk duydum. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Ciritin ”ata sporu” olduğunu anımsatan Küçükler, şunları kaydetti:

”Cirit sporunun merkezi Erzurum’dur. Orta Asya’dan beri bizim kültürümüzde olan en önemli spor dallarında birisi cirittir. Erzurum’da, Türkiye’de bunun yaygınlaşması için sayın kulüp başkanı ve ekibinin ciddi katkıları oldu. Ben bu sporun daha gelişmesini ve bütün dünya tarafından bilinen bir spor haline gelmesini ümit ediyorum. Erzurum bu iş için merkezdir. Cirit takımını kutluyorum, bu kupanın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Erzurum Atlı Spor Kulübü Başkanı İrfan Dedeoğlu da 60 senedir belediye başkanlarının kendilerine destek vermediğini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Erzurum’da 2011 yılında yapılan ön elemelerde 16 takımı yenerek, il birincisi olduklarını anlatan Dedeoğlu, federasyon bünyesinde yapılan seçimin ardından Aydın’da yapılan grup maçlarında birinci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandıklarını anlattı.

Adana’da düzenlenen Türkiye finalinde de şampiyon olduklarını ifade eden Dedeoğlu, ”29 maçtır hiç yenilmedik. Erzurum’a kupa kazandırdık, çok mutluyuz” diye konuştu.

Soğuk havada halay çekerek, şampiyonluğu kutladılar

Kulüp Başkanı Dedeoğlu, şampiyonluk kupasını ve ”Ilıcalı Dadaş” adını verdikleri safkan Arap atını, Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler’e hediye etti.

Kendisine hediye edilen ata binerek, kupayla birlikte fotoğraf çektiren Başkan Küçükler de yarışma öncesi söz verdiğini belirterek, 10 bin TL’lik çeki, kulüp başkanına teslim ettim.

Spor kulübü üyeleri, belediye binası önünde davul zurna eşliğinde halay çekerek, eksi 14 derece soğuk havada şampiyonluklarını kutladılar.

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin