TBF, kadın ve erkek basketbolunun yükselen başarısı ile birlikte, Kadın ve Erkek Milli Takımlarımız’ı desteklemek ve takip etmek isteyen basketbolseverler için iki yeni Facebook sayfası oluşturdu.

 

Sayfaların hayata geçmesi Kadın Milli Takım’ın Haziran ayı sonunda Ankara’da gerçekleşecek olan Olimpiyat Elemeleri hazırlıklarına başlamasından hemen önce gerçekleşti.

 

A Milli Kadın Takım Menajeri Canan Erdoğan konuyla ilgili olarak, “Kadın basketbolu için tarihi bir dönemden geçiyoruz. Güçlü bir takım yaratmak ve kadın basketbolunu en iyi şekilde tanıtmak için uzun yıllardır çalışıyoruz. Aday kadromuzu henüz açıkladık, hem tecrübeli oyuncular hem de yeni yeteneklerden oluşan takımımızdan heyecan duyuyoruz. Türkiye adına mücadele etmek ve Olimpiyatlar’a katımla hedefimizi gerçekleştirmek için hazırız” değerlendirmesinde bulundu.

 

TBF, geçtiğimiz aylarda önümüzdeki dört yıl için belirlemiş olduğu stratejik planı açıklamış, pazarlama ve iletişimi en önemli odak noktaları arasında ele aldığını belirtmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu, basketbolu, gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde tanıtmayı ve basketbol ile ilgilenen herkesin taraftarlar, takımlar ve oyuncular ile iletişim halinde olmasını hedeflemektedir.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise; “Türkiye nüfusunun yarısından fazlasının ve tüm dünyada 800 milyondan fazla kişinin kullandığı Facebook, Milli Takımlarımız, ulusal liglerimiz ve tüm basketbol organizasyonlarımızın tanıtımı açısından mükemmel bir platform konumundadır. Taraftarlarımızdan aldığımız destek için her zaman minnettarız ve onların takımlarımız ve en sevdiği oyuncular hakkında heyecan verici bilgilere ilk ulaşan kişiler olmalarını istiyoruz. Taraftarlarımız bizim için her zaman sahadaki 6. oyuncumuz olmuştur, onların da kendilerini takımın birer parçası olarak görmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu yeni Facebook sayfasında, taraftarların Olimpiyat Elemeleri için biletler, oyuncularımız ile tanışma fırsatı, formalar gibi, çeşitli ödüller kazabileceği yarışmalar düzenlemekte.

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin