Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Başkan Yardımcısı ve sırıkla yüksek atlamanın efsane ismi eski sporcu Sergey Bubka, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası öncesi İstanbul’a geldi. 

 

Kiev’den gelen Sergey Bubka ve eşi Lilia’yı Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda Dünya Salon Atletizm Şampiyonası resmi maskotları ‘Tik” ve ”Tak” karşıladı. 

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bubka, ”Bu şampiyonanın 2020 Olimpiyat oyunlarına aday Türkiye’nin kendisini göstermesi için bir şans olup olmadığına” ilişkin soru üzerine ”Kesinlikle öyle. Çok önemli bir organizasyon. Şu ana kadar Türkiye çok önemli yatırımlar yaptı. Bu salonun inşası için çok çalıştı” dedi. 

 

Bubka, ”Şampiyonada önemli dereceler bekliyor musunuz-” şeklindeki soruyu karşılık olarak ta, ”Bu yıl Avrupa şampiyonası var, olimpiyat yılındayız. Bazı önemli dereceleri, belki yılın en iyi derecelerini burada bekleyebiliriz. Sporcular olimpiyat oyunlarına hazırlanmaya çalışıyorlar” cevabını verdi. 

 

Bu şampiyonanını Türk atletlerinin kendini göstermesi için önemli bir şans olduğunu ifade eden Bubka, ”Türkiye’nin gerçekten genç bir jenerasyonu var. Milyonlarca genç insanı var. Genç atletler, kendi seyircisi önünde oluşacak o güzel atmosferde kendilerini gösterme şansı bulacaklar” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin