Spor Yapmanın Faydaları

Spor yapmanın fiziksel ve ruhsal açıdan etki ve faydaları üzerine daha önce birçok kez farklı yazılar yazdık. Sporla birlikte hayatımızda birçok şeyin değiştiği de bir gerçek! Başta stres yönetimi olmak üzere daha özverili ve disiplinli bir yaşam tarzı da sporla birlikte hayatımıza giren temel başlıklar arasında yer alıyor.

Sporu günlük yaşantısının merkezine oturtmuş, spor yapmayı yaşam felsefesi olarak benimsemiş insanlar önünde saygıyla eğilmek gerektiğini söylemek gerek. Büyük bir özveri ile her sabah erkenden kalkıp sabah koşusuna çıkan, akşam iş çıkışından sonra soluğu spor salonunda alan ve bahanelere meydan okuyan herkesi tebrik ediyoruz! Bazılarımız hala spor yapmamak için bahane bulmaya devam ededursun biz sporseverlerle birlikte düzenli spor yapanların 10 ortak özelliğini Yalı Spor Blog’da yazıyoruz.

1. Düzenli spor yapan insanlar her zaman enerjik olurlar!

yali-spor-spor-enerjik

2. Spor hayatlarının her alanında vardır. Beslenmelerinde bile! O yüzden her zaman sağlıklı beslenirler.

yali-spor-saglikli-beslenme

3. Sağlam karakterlerinde ilk dikkat çeken şey disiplin, özveri ve sorumluluk bilincidir!

yali-spor-disiplin

4. Düzenli olarak yapılan spor vücut direncini arttırdığı için karakterleri kadar bünyeleri de sağlamdır.

yli-spor-yuksek-vucut-direnci

5. Canı mı sıkılmış, iş yerinde stresli bir gün mü geçirmiş? Hiç sorun değil, soluğu yine spor salonunda alırlar!

yali-spor-kosu-bandi

6. Spor yapmak onlar için yemek yemek, su içmek, nefes almak gibi bir şey olmuştur. Spor yapmadan duramazlar ve kendilerini eksik hissederler.

yali-spor-ruhun-gidasi-spor

7. “Acı yok Rocky!” diyerek etrafındaki herkesi spor yapmaya davet ve teşvik ederler!

yali-spor-spora-tesvik-etmek

8. Hayatın zorluklarına karşı dimdik durmayı öğrenmişlerdir! Güçlü duruşları ve yüksek özsaygıları vardır. Aynı zamanda sosyalleşmeyi de çok severler, iletişim kurmakta zorluk çekmezler.

yali-spor-spor-yapmak-sosyallastirir

9. Ruhsal gelişimlerini tamamladıkları için kişisel farkındalıkları yüksek, algıları ve çakraları açık bireyler olurlar.

yali-spor-cakra

10. Karın kasları, geniş omuzlar, sıfır selülit… Kısacası her zaman fit bir görünüme sahip olurlar. E haliyle de kendilerine olan güvenleri oldukça yüksektir.

yali spor-guclu-ve-sportif

Spor yapmak zihninizi ve bedeninizi güçlendirir. Gülümsemenizden bakışınıza kadar her şeyi değiştirir. Yaşam kalitenizi artırır! O zaman haydi spora! 🙂

Spor yaparken ihtiyaç duyacağınız tüm spor malzemelerini yalispor.com.tr‘de bulabilirsiniz.

Alışverişe başlamak için buraya tıklayın!

Bunları da beğenebilirsin