Şimdiye Kadar Adını Bile Duymadığınız En İlginç 5 Spor

Profesyonel kulvarda spor yapmıyor olsak bile birçoğumuz futbol, basketbol, tenis gibi spor karşılaşmalarını izlemeyi severiz. Bunlar hepimizin bilip aşina olduğu spor dalları. Biraz daha sporla ilgili olanlarsa bisiklet turları, motokros yarışları, yüzme gibi farklı spor dallarını da yakın takibe alıyor. Peki size şimdiye kadar belki de adını bile duymadığınız sporlardan bahsetsek?

Sadece belirli bir azınlık tarafından yapıldığı için dünyada diğer sporlar kadar ses getirmeyen öyle sporlar var ki yazımızı okuduğunuzda bunların gerçek olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. 🙂 Spora dair her şeyi bulabildiğiniz Yalı Spor Blog’da bu kez de spor tutkunları için dünyanın en tuhaf 5 sporunu araştırdık. Merak edenler için detaylar yazımızda sizleri bekliyor!

ZORBING

İnsanların şeffaf plastik bir topun içinde yumuşak ve yokuş zeminden aşağı doğru yuvarlandıkları Zorbing, oldukça eğlenceli bir spor! Son dönemlerde ise orijinalinden ilham alarak ortaya çıkan Zorb futbolu ise aslından çok daha eğlenceli. İki takımın birbirlerinin kalelerine gol atma çabaları eğlenceli olsa da görüldüğü kadar kolay değil!

SU ALTI HOKEYİ

Buzun üzerinde yapılan hokey bile oldukça zor ve tehlikeli iken bir de bunu suyun altında yapmayı deneyin! İlk olarak 1950’li yılların ikinci yarısında İngiltere’de oynanmaya başlanan su altı hokeyi, yüzme havuzunda oynanıyor ve pakı karşı takımın kalesine göndermeniz gerekiyor.

SATRANÇ BOKSU

Güç ve zekanın aynı anda kullanıldığı satranç boksunda, boksörler önce dövüşüyor, raunt sonundaysa satranç tahtasının başında kozlarını paylaşıyorlar. Toplamda 4’er dakikadan 6 raunt satranç oynayan ve 3’er dakikadan 5 raunt boks yapan rakipler ya şah-mat yapacak ya da nakavt edecek!

SEPAK TAKRAW

Voleybol ve futbolun birleşimini andıran Sepak Takraw, 15. yüzyılda oynanmaya başlamış. Malezya ve Tayland’da hala çok popüler olan bu oyunda kurutulmuş bambu yapraklarından yapılmış top, ayak ile karşı takımın sahasının zeminine temas ettiğinde sayı kazanılıyor. Fakat voleybolda olduğu gibi el değil, ayak, kafa, omuz ve diz kullanıyorsunuz!

BİSİKLET FUTBOLU

Futbol ülkemizde ve dünyada en çok sevilen sporların başında geliyor, ama böylesini daha önce hiç görmediğinize eminiz! 1800’lü yılların sonunda Almanya’da ortaya çıkan bisiklet futbolunda amaç belli! Bisikletin üzerindeyken tekerlek ya da kafa yardımıyla topu karşı takımın kalesine yollamak!

Spora dair aradığınız her şeyi bir tık uzağınıza getiren yalispor.com.tr’de dünyanın en ilginç sporları için olmasa bile futbol, basketbol, koşu, tenis gibi en sevilen sporlarda ihtiyacınız olan spor ayakkabı modellerini, spor ekipmanlarını, spor tekstil ve aksesuarlarını bulabilirsiniz.

Siz de yaptığınız sporda daha iyi olmak istiyorsanız ya da spora yeni başlayacaksanız hemen yalispor.com.tr’yi ziyaret edin, kaliteli alışverişin farkını hissedin!

Alışverişe başlamak için buraya tıklayın!

Bunları da beğenebilirsin