Performans ve günlük sportif giyimin İtalyan ismi Lotto, bu kulvarındaki koşusuna 1973 yılında, İtalya’nın Montebelluna kentinde başladı. Önce tenis ayakkabısı alanında uzmanlaştı. Ardından futbol, basket, voleybol, tekstil ve aksesuar ürünlerini de ürün gamına ekleyerek tam konseptli bir spor markasına dönüştü. 

 

80’li yıllar, markanın yıldızının parladığı yıllar oldu; Tenis ve futbolda, ismi dünya kamuoyunca kabul görmüş, Boris Backer, Martina Navratilova, Ruud Gullit gibi profesyonellerle, ürün geliştirme ve tanıtım anlamında yapılan işbirlikleri markanın ismini, uluslararası boyutlara taşıdı.

 

90’ların başında, Ar-Ge yatırımlarını hızlandıran Lotto, ürünlerinin teknik özelliklerini daha da geliştirdi. Dünya genelinde, sahalarda & kortlarda Lotto’yu tercih eden  sporcu sayısı giderek artmaya başladı. Lotto, artık spor dünyasının iyi tanınan global oyuncularından biriydi. Tüketicisinin beğenisini, güvenini kazanmıştı. Bu güvenden alınan güç, günlük giyimde de Lotto imzasının var olma zamanının geldiğini işaret etti ve leisure koleksiyonu hazırlandı. Böylece Lotto artık hem sahaların içinde, hem de dışında kullanıcısının en yakın ortağıydı.

 

 

Günümüzde Lotto, dünya genelinde 80 ülkede; profesyoneller için; kalite, teknolojik donanım, yenilikçilik ve performans, spor giyinmeyi sevenler için ise; İtalyan estetiği, sade şıklık, rahatlık ve dayanıklılık anlamına gelmekte. 

 

 

Ve Yalıspor olarak, Lotto’nun bizim için özel olarak ürettiği ayakkabıyı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz!!! Lotto & Yalıspor ayakkabısının adı; “yali89″… 2012 İlkbahar – Yaz sezonu için üretilen ayakkabı, koşu ve training kategorisinde.

Ve özel fiyatla şimdi yalispor.com.tr’de!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin