Roland Garros’ta üst üste dördüncü zaferini kazanmak için korta çıkacak olan Novak Djokovic, içinde bulunduğu fiziksel ve zihinsel durum hakkında konuştu. Sırp tenisçi yeni sponsoru Uniqlo ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

 

Yeni sponsoru Uniqlo hakkında konuşan dünya 1 numarası, “Hedefimiz sadece kortlarda ve spor anlamında başarılı olmak değil aynı zamanda sosyal aktiviteler ve hayır işlerinde de aktif olmak. İnsanların özellikle de çocukların yaşamını değiştirmek, eğitim seviyesini yükseltmek. Uniqlo ile gençlerin spora erişimini daha kolay hale getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

Bu yılki zihinsel durumu ile geçen seneki durumu arasında fark olduğunu belirten Djokovic, “Geçen yıl bu zamanlarda, Roland Garros’tan önce inanılmaz bir serim vardı ve bu kupayı kazanmak için çok baskı hissediyordum. Harika bir yarı final oynadım ancak Roger o gün daha iyiydi, bu yıl ise farklı. Geçen seneye nazaran bu yıl daha fazla maç kaybetsem de iyi oynadığımı düşünüyorum. Formum yükseliyor ve umuyorum ki gelecek iki hafta boyunca en iyi tenisimi yansıtacağım” dedi.

 

Roland Garros’ta üst üste dördüncü slam zaferini arayacak olan Sırp tenisçi, şunları söyledi:

“Elbette tarih yazmak önemlidir. Tarihteki birçok oyuncu şu an bulunduğum yerde olma fırsatını elde edemedi. Dört slam üst üste kazanmak zor. Büyük bir mücadele ve ben bu buna hazırım. Her zaman saygı duyduğum, harika bir takımım var ve onlar benim için hayatımı kolaylaştırıyorlar. Tabii ki gün, gün gideceğiz ve nasıl sonuçlandığını göreceğiz.”

 

“Avustralya zaferi bana cesaret verdi” 

Rafael Nadal ile oynadığı muazzam Avustralya Açık finali hakkında, “İkimiz de o maçta bir şeyler öğrendik” diyen Sırp tenisçi, “Fiziksel bir vücut enerjisi dışında bir şeyler yaşadık, bu bir deneyimdi. Çok fazla enerji harcadık, saatlerce kortta kalmak çok yorucuydu, ama ikimiz de biliyorduk ki o kupayı kaldırmak için ikimiz de sınırlarımızı aşmalıydık. Sonunda şanslı olan bendim ve galiba kariyerimde şu ana kadar oynadığım en iyi maçtı” ifadelerini kullandı. Djokovic, şöyle devam etti:

 

“Avustralya’daki kadar kortta kalabileceğimi bilmek bana güven veriyor. Bu cesaret verici, bu kadar yoğun duygular içinde, sert kortta, vücudumu bu denli zorlayabilmek… Ve tabii ki fiziksel olarak en baskın oyuncu olan Nadal karşısında bunu başarmak.”

 

Nadal ve Federer’in son 5-6 yılın en baskın oyuncuları olduğunu belirten Nole, “İkisi de hem kort içinde hem de kort dışında birer şampiyon ve tenisi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Onları yenmek, özellikle Grand Slam’lerde, çok zor çünkü zihinsel olarak güçlü ve üstünler. Benim daha iyi oyuncu olmak adına daha fazla çalışmamı sağladılar” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin