Adrenalin seven bir insan mısınız? Doğa yürüyüşleri, dağ gezintilerinden keyif alıyor musunuz? Bu soruları yanıtınız evet ise bu yazımız tam size göre! Kimi insanlar hayatlarını sakin, tekdüze bir şekilde devam ettirirken kimi insanlar ise yaşadıkları monotonluktan sıkılıp çeşitli etkinliklere ve faaliyetlere katılırlar. Eğer doğa sever biri iseniz outdoor sporları sizin için yaratılmış bir spor dalı. Nefes kesici orman manzaraları içinde gezmek, yüksek bir dağın tepesine çıkıp hayran bırakıcı manzaranın keyfini çıkarmak… Hepsi bir hayal gibi duruyor ama aslında değil. Hayatımız boyunca her zaman yapmak istediklerimiz olur.

Bu etkinlikleri bazen gerçekleştirebiliriz ama bazen güvensizlik, emin olamayışımız bu durumlara olumsuz etki yapmakta. İnsanoğlu olarak elimizden gelen neredeyse her şeyi yapabiliriz ama kendimizi güvence altına almak kaydı ile.

Outdoor maceraları kimi zaman adrenalini yüksek, kimi zaman ise yüksek tempolu bir dağ yürüyüşü gibi faaliyetlerinizi yapabileceğiniz bir spor dalı. Bizlere göre birçok etkinlik dalı olan bu sporda, dağ yürüyüşü sizler için en eğlenceli ve en rahat yapabileceğiniz sporlar arasında yer alıyor.

Macera Tutkunları İçin 3 Doğa Sporu olan yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Yakın bir arkadaşınızı veya sevdiklerinizle beraber bir dağ yürüyüşüne çıkın. Mis kokan çiçek kokuları, gözlerinizi alamayacağınız manzara eşliğinde yürümek, güneşin doğuşunu veya batışını izlemek… Kendinizi rüyada gibi hissedeceksiniz! Bu etkinliklerde bulunurken kendinizi iyi bir şekilde korumak, oluşabilecek tehlikelere karşı her zaman tetikte olmalısınız. Aksi halde oluşabilecek bir sakatlık güzelim dağ yürüyüşünüzü mahvedebilir.

Bir yürüyüş etkinliğinde bulunacağınız zaman güzel bir ekipman ile yola çıkmak sizi her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Can sıkıcı bir durum ile karşılaşmamanız adına sizler için yere sağlam bir şekilde basıp, performans ve görünüş açısından üstün özelliklere sahip The North Face dağ ayakkabılarını seçtik. İsterseniz gelin sağlıklı ve güven içerisinde yürümenizi sağlayacak modellere göz atalım.

The North Face Hedgehog Fastpack Gtx

dağ

Neşeli ve eğlenceli bir dağ yürüyüşü için yere sağlam basmak en önemli hadiseler arasında yer alıyor. Sizi yere basarken güven içerisinde hissettirecek, bulunduğunuz hava koşullarına karşı koruyacak olan Hedhehog ile keyifli dağ yürüyüşleri sizi bekliyor! Nefes alabilen ve suyu ittiren üst yüzeyi, zorlu koşullarda üstün performans sunan MegaGrip taban, darbe etkilerini absorbe eden çift yoğunluklu Eva orta taban gibi özellikleriyle sadece sizi düşünür. Keyifli bir dağ yürüyüşü için Hedhehog güzel bir tercih olacaktır.

The North Face Litewave Fastpack Mıd Gtx

Litewave ile artık dağ yürüyüşlerinizden daha çok keyif alacaksınız! Hareket kabiliyetinizi maksimuma çıkarmaya odaklanan bu modelde, ayaklarınızı kuru tutmak için GORE-TEX ® teknolojisi kullanır ve suyun giriş alanlarını engelleyerek ferah bir yürüyüş yapmanızı sağlar. Ayrıca  yürürken ve koşarken ayağı tutar ve güvenli kontrolü sağlayacak olan EVA Cradle™ dolgu maddesi ile farkı hisseceksiniz.

The North Face Back 2 Berkeley

Soğuk, kar, yağmur dinlemeden dilediğiniz zamanda yürüyüşünüze çıkmanıza olanak sağlayan Back 2 Berkeley ile yürüyüş zamanı kendinizi güvence altına alırken görünüm olarak tarzınızı hiçbir zaman bozmayacağınızı çevrenize kanıtlayacaksınız. Su iten üst kısım, konforlu iç taban, yere güven içinde basmanızı sağlayan dış tabanı ile dağ yürüyüşünüzü normal bir yolda yürüyormuş edasıyla tamamlayacaksınız.

Dağ yürüyüşleri her zaman en keyifli etkinlikler arasında olmuştur. Güzel manzaraların keyfini çıkarırken kendinizi korumayı ihmal etmeyin!

Sizler için seçtiğimiz ürünler hoşunuza gittiyse resimlerin üzerine tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz, buradan ise diğer The North Face ürünlerimize bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin