Portekizli dünya yıldızı futbolcu Cristiano Ronaldo (33), 20 yıllık kariyer hayatına birçok başarı ekledi ve eklemeye de devam ediyor. Son olarak İspanyol ekiplerinden Real Madrid’de 9 başarılı yıl geçiren başarılı futbolcu, Real Madrid’de oynadığı 9 sezonda maç başına 1 gol ortalama yakalamıştır. Gösterdiği üstün başarı sonucunda 112 milyon Euro transfer ücretiyle 4 yıllığına İtalyan devi Juventus’a transfer oldu. Ayrıca Ronaldo, her sezon başı 30 Milyon Euro net ücret alacak. Juventus’tan ayrıldığında 37 yaşında olacak olan Ronaldo sizce neden böyle bir transferi kabul etti ve normal oyunculara göre yaşı yüksek olan Ronaldo’yu Juventus neden transfer etti?

Sıkı disiplin ve antrenmanlarla 33 yaşına gelmesine rağmen formunu ve başarısını koruyan Ronaldo, yeni rekabetçi ortamları oldukça seviyor. Juventus’a gidip yeni rekabetler elde edecek ve yeni maceralara yelken açacak olan Ronaldo, Juventus’a gittiğinden oldukça memnun. Real Madrid’den ayrıldığında yaptığı konuşmada “Ben gidiyorum ama burada her şey aynı kalacak. Her zaman kendimi bu kulübün parçası hissedeceğim. Ayrılıyorum ama yaşasın Madrid!” açıklamasında bulundu.

Peki ya Juventus neden 33 yaşında olan Ronaldo’yu 4 yıllığına bu kadar büyük bir ücretle transfer etti?

CR7 33 yaşında ama beslenmesine ve antrenmanlarına o kadar çok dikkat ediyor ki performansı hiç 33 yaşında gibi değil. Böyle sıkı çalışan, başarı için kendini paralayan, profesyonelliği hayatının her yerine yansıtan bir futbolcu için yaş o kadar da önemli değil gibi. Üstelik sahip olduğu başarılar dudak uçuklatacak cinsten. Dünyadaki çoğu futbol sever CR7 hayranı. Bu kadar hayranı olmasının nedenleri arasında gösterdiği performans ve sahip olduğu karakter örnek gösterilebilir.

Siz de CR7 hayranıysanız buradan sayfamızı ziyaret edip, CR7 ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Ronaldo’nun Başarısının Sırrı

Ronaldo yaklaşık 19 yaşından beri tüm zamanların en iyisi olmak için hep çalışıyor. Hayatını sıkı antrenmana ve sağlıklı beslenmeye adayan Ronaldo, aslında başarısını bunlara borçlu. Sporu hayatının içinde yaşayan Ronaldo, kaslarını dinlendirmek için evine buz odası yaptırdı. Buz odasına özel kıyafetlerle girip 2-3 dakika içerisinde bekliyor. Yaptığı bu hareket vücudundaki kan dolaşımını artırıyor, böylece daha diri kaslara sahip olabiliyor.

Ronaldo’nun bir diğer dikkat ettiği şey ise uyku düzeni. Kendisine özel uyku antrenörü tutan Ronaldo, günde 7,5 saat uyuyor. Bu uykuyu 90 dakikalık aralarla 5 seansta gerçekleştiriyor.

Beslenmesine de oldukça dikkat eden CR7, metabolizmasının daha düzenli çalışması için günde 2-4 saat aralıklarla 6 küçük öğünle besleniyor. Kas onarımı için proteine ihtiyaç duyuyor ve yüksek miktarda yağsız et tüketiyor. Aynı zamanda içerdiği bol mineral ve vitamin içerdiği için sebzesiz öğün geçirmiyor.

Sahalarda yaptığı uzun koşulara ve hızlı koşulara çalışırken sadece takımla yaptığın antrenmanlar yetmiyor, aynı zamanda kendisi ayrı bir sprint antrenmanı yapıyor. Bunların hepsini azim ve disiplinle birleştirince ortaya başarılı bir kariyer çıkıyor.

Ronaldo’nun Önemli Golleri

Ronaldo kariyerinde birden çok efsane gol attı. Hepsi birbirinden ayrı kalite kokan goller olsa da son dönemlerde attığı 2 gol dünya gündemine bomba gibi oturdu. Euro 2016’da Galler’le karşılaşan Portekiz, dakika 50’de CR7’nin akla sığmayan kafa golüyle 1-0 öne geçmişti. Bu golde CR7 tam 76 santim havaya sıçramış ve 0.85 saniye havada asılı kalmıştı. Bu olağanüstü gol izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Bir diğer golü ise 2018 yılında şimdiki takımı olan Juventus’a attığı imkansız gibi görülen röveşata golü oldu. Muhteşem bir zamanlama ve momentumdan oluşan röveşata, futbolda yapılabilecek en zor hareketlerden biri. CR7 yine bu imkansız gibi görülen golü filelerle buluşturmuştu. Bunları yaparken yaptığı hareketler kadar kullandığı ayakkabıda oldukça önemli bir hale geliyor. İsterseniz CR7’nin giydiği ayakkabıya biraz bakalım.

Nike Vapor 12 Academy

Nike ile ömür boyu sponsorluk anlaşması bulunan CR7, bu anlaşmadan 1 milyar dolar ücret almıştı. Nike’ın her çıkarttığı Mercurial serisini giyen CR7, bu sene Nike Vapor 12 Academy’i giyiyor. Üstün top kontrolü ve güçlü şutlar çekmesine yardımcı olan Nike Vapor 12 Academy, görünüşüyle ve sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların ve CR7’nin dikkatini çekmeyi başardı.

ronaldo

Ailesine çok büyük önem ve değer veren CR7’nin 4 tane çocuğu var. 2 kız 2 erkek olan çocuklarınla oldukça fazla ilgileniyor. Bu kadar çok çocukları severken çocuklarında onu sevmemesi imkansız. Çoğu küçük hayranı büyüdüklerinde onun gibi olmak için sabah akşam demeden çalışıp, futbol oynuyorlar.

Bu yazımızda azimli, rekabetçi ve denemekten korkmayan yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’dan bahsettik. Ronaldo futbol severlerin gönlünü kazanmış durumda. Eğer sizinde gönlünüzü kazandıysa, CR7 logolu ürünlere buradan bakıp, CR7’nin azmini ruhunuzda yaşayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin