Ayaklar vücudun en ağır çalışan işçileridir. Öncelikle bunu unutmamak gerekir. Ayakta durmamızı, yürümemizi ve koşmamızı sağlayan ayaklarımıza giydiğimiz ayakkabılarımıza daha fazla özen göstermeliyiz.

yali-spor_skechers-cocuk-spor-ayakkabisi

Peki ya çocukların ayakları? Çocuklar için ayakkabı seçimi yetişkinlere nazaran çok daha önemlidir. Gelişme çağında olan çocuklarda doğru ayakkabı tercihi ileride oluşabilecek ciddi sağlık sorunlarının önüne geçmektedir. Bu nedenle yaklaşan okul dönemini de göz önünde bulundurarak çocuklarınıza seçeceğiniz spor ayakkabılarında size bazı tavsiyelerimiz olacak.

yali-spor_nike-cocuk-spor-ayakkabilari

Günün çoğunluğunda çocukların ayaklarında olan spor ayakkabılarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Oradan oraya koşturan, zıplayan çocukların ayaklarında gelişim bozukluklarına yol açmamak için hangi spor ayakkabılarını seçmeliyiz? Çocuklarınıza ayakkabı alırken bu gibi sorularla kafanız karışıyorsa bu yazımız size yardımcı olacaktır. Online mağazamız yalispor.com.tr’de rahatlıkla bulabileceğiniz çocuk spor ayakkabılarına dair ipuçları ile karşınızdayız.

yali-spor_nike-cocuk-spor-ayakkabisi

Çocuklar için spor ayakkabı alırken rengi ya da modeline göre değil ayaklardaki rahatlığı ve sunduğu konfora göre seçim yapmak ilk tercihiniz olmalıdır. Çünkü kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olan çocuklarınızın şıklıktan önce sağlığa ihtiyacı vardır. Bu nedenle ucuz ve sağlıksız ayakkabıları satın almaktan kaçının. Onun yerine bütçenize uygun adidas, Nike, Skechers, New Balance gibi kalitesini tüm dünyaya kanıtlamış markaları tercih edin.

Seçeceğiniz spor ayakkabıların şekli ayak ve parmakların şekline uyum sağlamalıdır. Çocukların ayakları rahat hareket edebilmelidir. Parmaklar ayakkabı içerisinde sıkıştırılmamalı ve parmak ucunda 1 cm boşluk kalacak şekilde seçim yapılmalıdır.

Spor ayakkabılar mutlaka esnek olmalıdır. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olan çocukların sağa sola ani hareketlerine uyum sağlayacak ve onların ayak hareketlerini kısıtlamayacak modeller en uygun olanlardır.

Ayaklarına rahat hava aldıran spor ayakkabıları satın almaya özen gösterin. Bunun için üstün teknolojilerle üretilmiş adidas, Nike ve Skechers markalarının çocuk spor ayakkabılarını tavsiye ederiz.

Ayakkabıları mutlaka ayak numarasına uygun olmalıdır. Sıkan, vuran ayakkabıları almayın. Ayakkabı zamanla açılır düşüncesi yanlış bir bilgidir. Buna inanmayın. Eğer bir ayakkabı ilk denemede rahatsız ve sıkı hissettiriyorsa o çocuğunuza uygun bir ayakkabı değildir.

Tercih edeceğiniz spor ayakkabının yaka, dil ve bağcık kısımları da önemlidir. Ekstra konfor için tasarlanan dolgulu yaka ve dil kısmının olmasına dikkat edin. Bağcıklı kapanış ayağa mükemmel uyumu sunar ve çocukların ayakları rahatlığa kavuşur.

Çocuk spor ayakkabılarının üst yüzeylerinin mutlaka nefes alabilir olmasına dikkat edin. Bu ayak sağlığı açısından çok önemlidir. Nefes almayan üst yüzeyler ayakların da nefes almasına izin vermez ve ayakkabıların içerisinde kapalı kalan ayakların ciddi sorunlarla karşılaşmasına sebep olabilir.

Biliyoruz ki herkesin ayak yapısı birbirinden farklıdır. Spor ayakkabıların uzunluğu ve genişliği ayağa uygun olmalıdır. Bu nedenle çocuklarınızın ayaklarını tanıyarak spor ayakkabısı alınız.

Önemli noktalardan biri de ayakkabıların tabanıdır. Çocuk spor ayakkabılarını çocuklarınızın rahatlığını düşünerek tercih ettiğiniz için onlara rahatlığı sunacak olan kısım orta ve dış tabandır. Şok emici, yastıklama özelliğine sahip tabanlar aradığınız özelliği karşılamak için üretilmiştir. adidas boost köpüğü, Nike airmax tabanları, New Balance’ın eva tabanları, Skechers markasının Memory Foam ve Flex Sole tabanları tam ihtiyacınız olan taban teknolojileridir.

yali-spor_adidas-ultra-boost-cocuk-spor-ayakkabisi

Yaklaşan okul döneminde çocuklarınızın rahatlığı için tercih edeceğiniz çocuk spor ayakkabıları üstün kalitelerle online sitemiz yalispor.com.tr’de sizleri bekliyor.

yali-spor_new-balance-cocuk-spor-ayakkabisi

New Balance çocuk spor ayakkabıları için tıklayın.

adidas çocuk spor ayakkabıları için tıklayın.

Nike çocuk spor ayakkabıları için tıklayın.

Skechers çocuk spor ayakkabıları için tıklayın.

Diğer markalara ait çocuk spor ayakkabılarını keşfetmek, incelemek ve satın almak için Yalı Spor online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin