Arena’da Büyük Şampiyonluk Kutlaması

Dün Spor Toto Süper Final’in son haftasında oynanan Fenerbahçe maçının ardından Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 18. şampiyonluk kupasını havaya kaldıran takım bugün ise Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da taraftarlarımızla buluştu ve şampiyonluk kupasını bir kez daha Galatasaraylı taraftarlar önünde kaldırdı. 

 

Dün özellikle Florya’da gece geç saatlere kadar süren kutlamaların ardından bugün öğlen saatlerinden itibaren tekrar sarı kırmızılı forma, bayrak ve atkılarla İstanbul sokaklarına çıkan Galatasaraylı taraftarlar Türk Telekom Arena’nın yolunu tuttu. Saat 17.00’den itibaren Türk Telekom Arena’nın tribünlerini doldurmaya başlayan Galatasaraylı taraftarlar saat 18.30 olduğunda ise tribünlerin tamamını doldurdular. 

 

Büyük Şampiyonluk Kutlaması saat 19.30’da Demet Akbağ’ın açılış konuşması ile başladı. Akbağ’ın açılış konuşmasının ardından Galatasaraylı Sanatçılar Bora Gencer, Altay ve bu sezon Sensiz Olmaz Galatasaray marşını yapan Gripin grubu sahneye geldi. 

 

Gripin, Altay ve Bora Gencer’in şarkıları ile tribünleri coşturmasının ardından Başkan Ünal Aysal ve Teknik Direktör Fatih Terim podyuma geldi. Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim’e bu sezon, “Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor” organizasyonu kapsamında 5 numaralı Fatih Terim heykelini verdi. Fatih Terim ise Başkan Ünal Aysal’a teknik heyet ve futbolcular tarafından imzalanan 1 numaralı Galatasaray formasını takdim etti. 

 

Daha sonra ise Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm yönetim kurulu üyeleri isimleri anons edilerek podyuma davet edildi. Büyük alkışlar arasında podyuma gelen yöneticiler, Başkan Ünal Aysal ve Teknik Direktör Fatih Terim ile birlikte tribünleri selamladı. Tüm staf ekibinin de sahneye davet edilmesinin ardından futbolcular tek tek anons edilerek podyuma davet edildi. 

 

Yabancı futbolcular kendi ülkelerini bayrakları ile podyuma gelirken, tüm futbolcular taraftarlardan büyük alkış aldı. Sahneye gelen futbolculardan Engin Baytar’ın göz yaşlarına hakim olamadığı gözlenirken, Fenerbahçe maçında sakatlanan Elmander’in ise çıkış tüneline kadar koltuk değneği ile geldikten sonra, koltuk değneğini bırakıp sekerek platforma kadar yürüdüğü gözlendi. 

 

Işık gösterileri, taraftarlar tarafından yakılan meşaleler arasında tribünlere gelen futbolcular daha sona 18. şampiyonluk kupasını kaldırmak için bir araya geldi. Şampiyonluk kupası Başkan Ünal Aysal tarafından kaptanlar Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu ve Tomas Ujfalusi’ye verildi ve kupa bir kez daha göğe yükseldi. Duygu dolu anların yaşandığı dakikalar, futbolcuların şampiyonluk turu ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak

Bunları da beğenebilirsin